MAFIA KONTROLUJE FUNKCJONARIUSZY WŁADZY ? – zablokowanie działalności fundacji LEX NOSTRUM i Prezesa Macieja Lisowskiego

Posted on 19 marca 2010. Filed under: 1 |


Opis sprawy:

„Po nagłośnieniu przez Dyrektora Fundacji LEX NOSTRUM p. Macieja Lisowskiego wpływów białoruskiej i rosyjskiej agentury na polskie organy ścigania, Fundator – Janusz Kubański ( kapitał Fundacji – 6 tys. zł. ) usunął Dyrektora Macieja Lisowskiego.

Jak się okazało, Janusz Kubański jest znaczącym udziałowcem w kilku przedsiębiorstwach, gdzie wspólnikami jego są obywatele rosyjscy i białoruscy kojarzeni ze służbami specjalnymi.

Jednocześnie administracja budynku – na żądanie Kubańskiego – bezprawnie zabezpieczyła lokal biurowy należący do LEX NOSTRUM Sp. o. o., której właścicielem jest Maciej Lisowski. Spółka ta, oprócz komercyjnej działalności, bezpłatnie obsługiwała działalność Fundacji, ponieważ Fundacja nie zatrudniała żadnego pracownika.

W dniu 15.03.2010 r. w godzinach porannych Janusz Kubański w asyście pracowników administracji dokonał bezprawnego wtargnięcia do zaplombowanego lokalu biurowego należącego do LEX NOSTRUM Sp. z o.o. W tym czasie Maciej Lisowski jako świadek składał wyjaśnienia w sądzie, a gdy jego pracownicy chcieli również wejść do lokalu aby sprawdzić co jest wynoszone z majątku spółki, użyto wobec nich siły fizycznej.

Po przyjeździe Macieja Lisowskiego na miejsce i złożeniu zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola, w obecności wezwanych funkcjonariuszy policji, Maciej Lisowski wyłamał drzwi do lokalu i przeniósł znajdujący się w nim majątek LEX NOSTRUM Sp. z o.o. do innego lokalu w budynku ( LEX NOSTRUM Sp. z o.o. zajmuje dwa lokale ). Czynność ta była nagrywana.

W dniu 17.03.2010 r. ok. godz. 16, kilkunastu funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji IV w Warszawie ( ul. Żytnia ) weszło do lokalu LEX NOSTRUM Sp. z o.o. Nie posiadali oni nakazu prokuratora, lecz działali w trybie art. 308 k.p.k., który dotyczy spraw nie cierpiących zwłoki. Był z nimi Janusz Kubański.

Stwierdzili oni, że w dniu 15.03.2010 r. Maciej Lisowski włamał się do pomieszczenia wynajmowanego przez Janusza Kubańskiego. Sygn. akt śledztwa WM II – 2389/10. O piśmie i dokumentach poświadczających tytuł prawny LEX NOSTRUM Sp. z o. o. do lokalu, które dzień wcześniej były złożone w Komendzie Rejonowej Policji IV – rzekomo nic nie wiedzieli.

Do godziny 24 bezprawnie pozbawili wolności dwie młode kobiety – pracowników LEX NOSTRUM Sp. z o.o. zabraniając im korzystać z telefonów, Internetu, a nawet eskortując w drodze do toalety. W tym czasie Janusz Kubański, najwyraźniej zaprzyjaźniony w obecnym przy akcji Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KRP IV w Warszawie, swobodnie przeglądał dokumenty LEX NOSTRUm Sp. z o.o., do której nie ma żadnych praw.

W tym czasie Maciej Lisowski wracał z Sądu w Kielcach, gdzie był przesłuchany w charakterze świadka. Jego telefoniczne prośby o wstrzymanie się z działaniami policji do czasu jego przyjazdu, pozostały bez odpowiedzi.

Dziesięciu funkcjonariuszy policji, w obecności tylko dwóch wystraszonych pracownik Macieja Lisowskiego, pakowało do kartonów wszystkie rzeczy należące zarówno do LEX NOSTRUM Sp. z o.o., jak i stanowiące prywatną własność pracowników Spółki i Macieja Lisowskiego.

Janusz Kubański  nie był proszony o okazanie żadnych dokumentów potwierdzających, że jest właścicielem zabieranych rzeczy. Protokół sporządzano nieprawidłowo, wpisując w nim np. „plik dokumentów”, „karton ze 120 teczkami z dokumentami”. Obecny przy części akcji adwokat zgłosił uwagi o bezprawnym pozbawianiu wolności pracowników, oraz o całkowitej nierzetelności protokołu. Wywieziono większość dokumentów związanych z dotychczasową działalnością Macieja Lisowskiego, zarówno biznesową, jak i publiczną.

W dniu 18.03.2010 r., od godz. 9, planowane jest wywiezienie pozostałych dokumentów, komputerów, należących do LEX NOSTRUM Sp. z o.o.

W ten sposób, przy pomocy bandyckich działań Naczelnika Wydziału Dochodzeniowego Komendy Rejonowej Policji IV w Warszawie i jego podwładnych działających bez nakazu prokuratorskiego, powiązany z Rosją i Białorusią – Janusz Kubański, wszedł w posiadanie całej dokumentacji i infrastruktury LEX NOSTRUM Sp. z o.o., uniemożliwiając Maciejowi Lisowskiemu dalsze działanie.”

Maciej Lisowski

Prezes LEX NOSTRUM Sp. z o.o.

Afera w białostockiej prokuraturze – Prokuratura Okręgowa w Lublinie tuszuje sprawę !

Reklamy

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: