Glony na odchudzanie – lek. Enkhjargal Dovchin „ENJI”

Posted on 29 marca 2010. Filed under: dr Enji, enji, lekarz Enji, lekarz Enkhjargal Dovchin, odchudzanie | Tagi: , |


Glony pomogą w walce z nadwagą?

  • Rzeczpospolita, RZ/Rynek Zdrowia
  • 2010-03-26

Nie zmieniają smaku potraw, hamują za to wchłanianie tłuszczu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle w Wielkiej Brytanii uważają, że dodawanie glonów do żywności mogłoby ograniczyć epidemię otyłości – podaje Rzeczpospolita.

Uczeni sugerują, że dodawane glonów do chleba, herbatników i jogurtu mogłyby ograniczyć o 75 proc. ilość tłuszczu wchłanianego przez organizm człowieka, glony zawierają bowiem alginat, preparat już obecnie wykorzystywany w przemyśle spożywczym, jako zagęszczacz. Nie wpływa on na zmianę smaku ani właściwości organoleptyczne potraw.

Przypomnijmy, że brak ruchu i jedzenie pełne pustych kalorii najczęściej skutkują otyłością. Najczęściej pojawia się ona około 30. roku życia, ale wzrasta również liczba dzieci i młodzieży otyłych i z nadwagą. Specjaliści podkreślają, że otyłość jest nie tylko defektem estetycznym, ale przede wszystkim chorobą. W porównaniu do osób szczupłych ludzie otyli są trzykrotnie bardziej narażeni m.in. na cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze czy zespół bezdechu sennego.

Systematyczne badania nad otyłością i nadwagą u dzieci są w Polsce prowadzone od 1971 r. Otyłych chłopców i dziewczynek odnotowano wówczas około 1 proc. W latach 2005-2006 było ich już ok. 3 proc.

Komentarz dr Enji:

W medycynie naturalnej chińskiej od lat wykorzystywane są glony takie jak spirulina w walce z otyłością. Dla medycyny akademickiej to odkrycie, którym się trzeba pochwalić. Myślę, że naukowcy z Europy zrobiliby o wiele większy postęp gdyby tylko chcieli uczyć się z różnych źródeł.

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: