Ayurweda zagrożona – lek. Enji

Posted on 1 kwietnia 2010. Filed under: ANH, ANH fight for true, ANH walka o prawdę, codex alimentarius, dr Enji, enji, lekarz Enji, lekarz Enkhjargal Dovchin | Tagi: , , |


Ayurveda drugs face scrutiny abroad R. Ramabhadran Pillai


European Union’s new regulations will come into force after March 2011.


KOCHI: The exporters of Ayurvedic products to the European Union (EU) will have to follow the new regulations adopted by the EU, which would come into force after March 2011.

It would be imperative on the part of exporters to adhere to the norms, said B. Anand, Joint Secretary, Department of Ayush, Ministry of Health & Family Welfare, Government of India. He was talking to newspersons here on Friday at the Global Ayurveda Summit, organised by CII and Ayush.

The Traditional Herbal Medicinal Products (THMP) directive would restrict the export of medicinal herb products through fresh norms. A THMP registration or marketing authorisation would be required for marketing the products after March 2011.

The products would have to be certified after undergoing a systematic process of verification which might incur high costs to the Indian manufacturer. Herbal products, traditionally marketed in the EU for 30 years, could be registered with a dossier showing quality data and ingredients which would have to be approved by the EU authorities.

Ayush is teaming up with the Quality Council of India to register herbal products and already 35 products of various companies have been listed for registration, he said. It has devised special courses for the international medical community. Some foreign universities have adopted Ayurvedic courses. Three institutions, in UK, Germany and the US, have tied up with Ayush for launching courses in Ayurveda.

Earlier, Mr. Anand said Ayurveda is the most widely recognised traditional system of Indian medicine in the global context. It is known as Complementary and Alternative Medicine or Traditional Medicine under the system adopted by World Health Organisation.

The WHO provides brief information on the challenges faced by traditional medicine worldwide. It also gives messages and a check-list for the safety, efficacy and quality to policy-makers. Ayush is undertaking a multi-pronged, integrated and comprehensive set of activities for promoting quality education, research, standardisation of drugs and quality assurance, he said.

Printer friendly page
Send this article to Friends by E-Mail

Komentarz „MEDYCYNY TYBETAŃSKIEJ”

Nowe regulacje UE doprowadzą do całkowitego zakazu i ścigania ludzi zajmujących się szeroko pojętą medycyną naturalną. Jest to próba przejęcia całkowitej kontroli nad suplementami diety i produktami tradycyjnej medycyny danych krajów, a w szczególności CHIN, TYBETU, MONGOLII. Mamy nadzieję, że społeczeństwo wyrazi swoje zdanie oddając głos w petycji na rzecz referendum w obronie medycyny naturalnej.

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Komentarze 4 to “Ayurweda zagrożona – lek. Enji”

RSS Feed for Medycyna Tybetańska prof. Enkhjargal Dovchin " ENJI" – strona zwolenników naturalnych metrod leczniczych oraz wolnego dostępu do nich Comments RSS Feed

To straszne, że tacy ludzie jak dr Enji nie będą mogli pracować w zawodzie w którym przecież tak długo się uczyli. Moim zdaniem to łamanie Konstytucji RP jak i prawa UE odnośnie dostępu do świadczeń medycznych. Nie zapominajmy, że medycyna tybetańska została zaakceptowana przez tak skorumpowaną instytucję jak WHO. To chyba coś znaczy.

Niestety tak może być. Niesłuszne nagonki medialne i pokazywanie lekarzy medycyny naturalnej przez takie TV jak tvn,tvn24 czy polsat na zlecenie farmacji to podstawa. Przykrym jest, że wysocy funkcjonariusze publiczni też są zamieszani w te nagonki i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenia… a może lepiej powiedzieć łapówki. Film nakręcony przez panią Dovchin najlepiej obrazuje sytuację i dialogi, spojrzenia oraz komentarze osób związanych z nagonką. Co ciekawe to ciągle te same nie zmienne osoby. Czekamy jedynie na odpowiednią chwilę i mam nadzieję, że pani Dovchin pozwoli nam na prezentacje w szerokim gronie tych materiałów.

Faktem jest, że tacy ludzie jak dr Enji pomagają ludziom w swoich praktykach. Potrafią oni łączyć wiedzę medycyny konwencjonalnej z wiedzą medycyny naturalnej.

Nasi Polscy lekarze mało mają pojęcia o leczeniu i prewencji chorób co już niejednokrotnie udowodnili w wypowiedziach w kłamliwych mediach.

Uważam, że ludzie sami powinni być mądrzy i wyrobić sobie własne zdanie w temacie.

pozdrawiam
B.

Zioła kupują głównie ludzie ubodzy, emeryci, renciści. Minister zdrowia, który odbiera im szansę nabycia tych środków leczniczych i wyjścia z choroby świadomie skazuje tą grupę na śmierć lub kupowanie drogich leków w aptekach. Tu jak wiemy nie ma i nigdy nie będzie ziół bo w interesie farmaceutów jest sprzedaż drogich zachodnich leków, i co z tego, że o licznych działaniach ubocznych, że szkodzą i zatruwają organizm chorego, najważniejszy jest biznes aptekarsko-lekarski nie zdrowie pacjentów. Tak nas urządziła lekarz Ewa Kopacz. Jest to działanie przeciwko zdrowiu i życiu pacjentów, przeciwko rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce, przeciwko małym rodzinnym firmom, przeciwko gospodarce i budżetowi państwa (wiadomo przecież, że leki w aptekach są refundowane z budżetu) i przeciwko temu co mówił przed wyborami Tusk, że Platforma zadba o rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Wniosek jest jeden, Kopacz, Tusk i platforma musi odejść. Ci ludzie zapomnieli, że Polska to nie kraj jednego urzędnika, który jednym przepisem chce zniszczyć rynek ziół ale nasz kraj, kraj w którym emeryci, renciści, ludzie chorzy i przedsiębiorcy mają prawo do decydowania czym się chcą leczyć i gdzie chcą kupować lecznicze zioła. Inaczej wszystkie poradniki zielarskie, receptariusze ziołolecznictwa i podręczniki zielarstwa trzeba będzie zniszczyć. Zamiast dbać o rozwój branży zielarskiej w Polsce jako gałęzi prozdrowotnej Kopacz ją niszczy. Dlatego apeluję do wszystkich ludzi chorych, emerytów, rencistów i przedsiębiorców aby w nadchodzących wyborach głosować przeciwko platformie obywatelskiej, przeciwko P.O. przeciwko takim urzędnikom jak Kopacz. Dzisiaj niszczy się zielarstwo w Polsce, jutro pójdą pod nóż następne branże gospodarcze.


Where's The Comment Form?

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: