Skazany za zabójtwo lekarza – serwis MEDYCYNA TYBETAŃSKA

Posted on 2 kwietnia 2010. Filed under: dr Enji, enji, zabójstwo | Tagi: , , , |


Chrześcijański fundamentalista skazany za morderstwo lekarza od aborcji

Opublikowano: 02.04.2010 

STANY ZJEDNOCZONE. Na dożywocie skazał amerykański sąd Scotta Roedera – mężczyznę, który w kościele, z zimną krwią zastrzelił lekarza przeprowadzającego późne aborcje. Ława przysięgłych uznała go winnym zabójstwa w styczniu, teraz zapadła decyzja o wysokości kary. 31 maja 2009 roku, podczas mszy w Luterańskim Kościele Reformowanym w Wichita w Kansas 51-letni Scott Roeder podszedł do 68-letniego George’e Tillera i z odległości niespełna metra strzelił mu w głowę, zabijając na miejscu.

Lekarz od ponad 10 lat, kiedy FBI poinformowała go, że jest na celowniku antyaborcyjnych ekstremistów, w miejscach publicznych zawsze nosił kamizelkę kuloodporną. Przeżył już jeden zamach, w 1993 roku. Feralnego dnia też miał ją na sobie.

Klinika, w której Tiller przeprowadzał tzw. późne aborcje, była wielokrotnie obiektem ataków radykalnych ruchów pro-life, a ich intensywność wahała się od manifestacji i blokad do podłożenia bomby.

Roeder przyznał się do winy. Wyjaśnił, że zabił lekarza po to, żeby ratować życia dzieci nienarodzonych i zapewnił, że nie żałuje swego czynu . – Nie można było nic zrobić, prawny proces został wyczerpany, a dzieci umierały każdego dnia. Czułem, że jeśli ktoś czegoś nie zrobi, on będzie to kontynuował – zeznał.

Pomysł przyszedł mu do głowy 17 lat temu. Jego ofiara była jednym z trzech lekarzy, którzy wykonywali późne aborcje. Początkowo chciał wejść na dach budynku niedaleko kliniki i zastrzelić go ze snajperskiego karabinu, albo wjechać z pełną prędkością swoim samochodem w jego. Myślał też o odcięciu Tillerowi dłoni mieczem, ale uznał, że lekarz dalej mógłby uczyć przeprowadzania aborcji, więc zrezygnował z tego pomysłu.

Opracowanie: Tomasso
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: