Nowa polska moda: nie szczepimy dzieci

Posted on 6 kwietnia 2010. Filed under: 1 |


Nowa  polska moda: nie szczepimy dzieci Fot. sxc.hu/zeathiel //
//

Grozi nam epidemia groźnych chorób.

Coraz więcej rodziców rezygnuje ze szczepień profilaktycznych – informuje „Rzeczpospolita”. Dlaczego? Bo nie ufają lekarzom i boją się, że szczepionki są groźniejsze od chorób, przed którymi mają chronić.

MYCIE RĄK LEPSZE OD SZCZEPIONKI NA GRYPĘ>>

Rodzice twierdzą, powołując się m.in. na opinie prof. Marii Doroty Majewskiej, która prowadziła w Polsce projekt badawczy Komisji Europejskiej na temat potencjalnej roli thimerosalu (składnik szczepionek) w powstawaniu autyzmu, że szczepionki podawane są dzieciom w zbyt małych odstępach czasu, a to może spowodować u nich reakcje alergiczne. Boją się także poszczepiennych powikłań.

14-LATKĘ ZABIŁ RAK, NIE SZCZEPIONKA>>

Trwałe okaleczenia i ciężkie choroby będące następstwem toksycznych szczepień wydają się dziś większym problemem i zagrożeniem dla społeczeństwa niż przejściowe, uleczalne choroby zakaźne – gazeta cytuje fragment listu profesor Majewskiej z 2008 r. do Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że Polska jest chwalona przez Radę Europy, za odmowę zakupu szczepionek na świńską grypę.

Lekarze przekonują, że szczepionki są bezpieczne. Szczepienie dzieci zapobiega zaś epidemii. Rodzice, jednak im nie wierzą.

W ich gabinetach są gadżety z firm farmaceutycznych i oni przepisują leki tych firm albo jeżdżą na sponsorowane wycieczki, sympozja. Podobnie sprawa wygląda ze szczepionkami – mówi gazecie Martinka, moderatorka na jednym z forów internetowych dla rodziców, poświęconych szczepieniom.

Specjaliści ostrzegają, że jeśli w każdym roczniku nie zaszczepi się co dziesiąte dziecko, to już po pięciu latach będziemy mieć w Polsce co najmniej 20 tys. dzieci podatnych na zakażenie. To wystarczy, by wybuchła epidemia – np. odry lub krztuśca.

Musimy uważać, by niechęć do szczepień nie zamieniła się w groźną dla życia dzieci modę – mówi gazecie prof. Ewa Helwich, krajowy konsultant ds. neonatologii.

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: