Prokuratura nie zgodziła się na zagarnięcie dokumentów z „LEX NOSTRUM”. Policja nadal nie chce ich zwrócić ! List otwarty Prezesa „LEX NOSTRUM” Macieja Lisowskiego.

Posted on 6 kwietnia 2010. Filed under: 1 |


Szanowni Państwo

W dniu 17.03.2010 r. policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, mieszczącej się przy ul. Żytniej wtargnęli do biur „LEX NOSTRUM” Sp. o.o.

Policja przejęła materiały procesowe i dowodowe w toczących się i przygotowywanych postępowaniach przed dziesiątkami sądów w kraju, a także przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Działania policji nie były poparte nakazem prokuratorskim, lecz prowadzone były na tzw. „legitymację służbową”, w trybie art. 308 k.p.k. – co było niezgodne z prawem, gdyż nie był to „przypadek nie cierpiący zwłoki”, oraz nie był to przypadek, w którym wystąpiło „uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa” (W. Grzeszczyk, „Kodeks postępowania karnego. Komentarz”, s. 302 ) –  prokuratura nie wydała dotychczas decyzji o przedstawieniu zarzutów.

W dniu 23.03.2010 r. Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa p. Maria Prasek zatwierdziła wyłącznie legalność przeszukania pomieszczeń biurowych. Nie wyraziła natomiast zgody na zatrzymanie przez policję wywiezionych z biur dziesiątek tysięcy dokumentów stanowiących dowody procesowe w postępowaniach odszkodowawczych ( kodeks nie przewiduje obowiązku wydania postanowienia o odmowie zatwierdzenia zatrzymania rzeczy – A. Górski, „Kodeks postępowania karnego. Komentarz”, s. 534 ). Skan postanowienia dostępny jest na www.lexnostrum.pl

Pomimo decyzji prokuratury, policja nadal nie chce zwrócić wywiezionych dokumentów i nie wyraża zgody na zdjęcie policyjnych plomb z pomieszczeń biurowych „LEX NOSTRUM”, czym narusza rażąco art. 230 § 1 k.p.k.

Poniżej publikujemy List otwarty Prezesa „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o. Macieja Lisowskiego do insp. Jerzego Piątkowskiego – Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

Prosimy o jego rozpowszechnianie ze wskazaniem jako źródła naszej strony internetowej – www.lexnostrum.pl

Maciej Lisowski

Prezes „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.

www.lexnostrum.pl

List otwarty

Szanowny Panie Komendancie

W związku z faktem, iż już w dniu 23.03.2010 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola nie zatwierdziła czynności zatrzymania zagarniętych i wywiezionych ( w dniu 17.03.2010 r. ) z biur „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.  przez podległych Panu funkcjonariuszy dokumentów, oraz faktem iż nadal ich Pan nie zwrócił, a także w dalszym ciągu uniemożliwia Pan dostęp do wszystkich pomieszczeń zajmowanych przez „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o., co bezpośrednio narusza prawa kilu tysięcy reprezentowanych przez nas klientów,

uprzejmie pytam Pana:

1.      Czy udzielił Pan zgody na powoływanie się przez p. Janusza Adama Kubańskiego na Pana, jako osobę gwarantującą dla niego przejęcie majątku i dokumentów należących do „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o. ?

2.      Czy znany jest Panu fakt, iż podlegli Panu funkcjonariusze – w obecności Janusza Adama Kubańskiego i pod nieobecność osób uprawnionych do reprezentowania „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o. – dokonali zawłaszczenia kliku tysięcy dokumentów należących do spółki ( poświadczając w „spisie i opisie rzeczy” nieprawdę, oraz ich nie wymieniając ), wśród których znajdowały się również opisujące niezgodną z prawem działalność Janusza Adama Kubańskiego ?

3.      Czy obecny przy zagrabianiu dokumentów Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i inni podlegli Panu funkcjonariusze, poinformowali Pana, iż p. Janusz Adam Kubański podczas tych czynności, w obecności innych osób, twierdził, że bardzo dobrze zna sprawę zabójstwa gen. Marka Papały ( zdaniem Kubańskiego został on zabity dlatego, iż „miał olbrzymie długi hazardowe, a prokuratura działająca na zlecenie polityczno-biznesowe oskarżyła niewinne osoby ) ?

4.      Czy był Pan poinformowany o wcześniejszych groźbach wobec mnie dokonywanych przez Janusza Adama Kubańskiego ( np. „zapłacę każde pieniądze by cię zniszczyć”, „długo już nie pożyjesz … na wolności”, etc. ), które były formalnie zgłaszane podległym Panu funkcjonariuszom kilka dni przed przeszukaniem, a także o fakcie wybicia szyb w samochodzie zaparkowanym niedaleko biur „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o., należącym do zajmującego się m. in. tematem zabójstwa gen. Marka Papały dziennikarza ( wcześniej Janusz Adam Kubański wielokrotnie, w obecności świadków, publicznie podważał kompetencje tego dziennikarza śledczego ) ?

5.      Czy znane są  Panu powiązania Janusza Adama Kubańskiego z biznesmenami rosyjskimi i białoruskimi, oraz charakter tych powiązań ?

6.      Czy na Pana osobiste polecenie, po przesłuchaniu w charakterze świadka p. Dyrektor „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o., podległy Panu funkcjonariusz – w obecności świadków – stwierdził, iż cyt.: „za bardzo się pani angażuje, na co to pani” ?

Mając na uwadze sposób zachowania podległych Panu funkcjonariuszy, okoliczności sprawy, a nade wszystko fakt, iż pomimo decyzji prokuratury, nadal nie chce Pan zwrócić zagarniętych dokumentów i odplombować biur „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o., zarówno treść zadanych Panu pytań jak i ich forma jest w pełni zasadna i konieczna dla dobra funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, tym bardziej, iż nie żyjemy – ponoć – w „poubeckim sobiepaństwie”, lecz w demokratycznym państwie prawa będącym w strukturach Unii Europejskiej i NATO.

Dlatego uprzejmie proszę o udzielenie mi odpowiedzi w trybie i formie przewidzianych przepisami kodeksu postępowania administracyjnego.

Maciej Lisowski

Prezes „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.

Reklamy

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: