Cennik zabiegów akupunktury w Warszawie

Posted on 12 sierpnia 2010. Filed under: akupunktura, cennik, gabinet medycyny naturalnej, medycyna naturalna, warszawa | Tagi: , , , , , , |


Cennik zabiegów akupunktury w Warszawie

Cena zabiegu akupunktury w Warszawie

Gabinet Medycyny Naturalnej

profesor Enkhjargal Dovchin

ul. Czerniakowska 28A, Warszawa

tel.607-489-251

www.enji.pl

Akupunktura warszawa cennik

Reklamy

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Komentarzy 12 to “Cennik zabiegów akupunktury w Warszawie”

RSS Feed for Medycyna Tybetańska prof. Enkhjargal Dovchin " ENJI" – strona zwolenników naturalnych metrod leczniczych oraz wolnego dostępu do nich Comments RSS Feed

1. 1. Pierwsza wizyta – 50 zł (diagnostyka akupunkturowa, kwalifikacja do wykonania zabiegu akupunktury, badanie ciśnienia, badanie pulsu, standardowe procedury internistyczne, dodatkowo wywiad z pacjentem o przebytych chorobach, sposobie życia i pracy oraz ewentualnych uczuleniach).

1. 2. Wizyty kontrolne – bezpłatne (po wykonanej serii zabiegów akupunktury czy to na ciało, uszy bądź inną część ciała – wizyta kontrolna, sprawdzająca jest bezpłatna).

1. 3. Zabieg akupunktury na ciało – 40 zł

(pacjent płaci za całość zabiegu akupunktury jedynie 40 zł. Do kosztów zabiegu niedoliczane są żadne opłaty ukryte typu koszt igieł, podkładów, ręcznika czy zatyczek do uszu w przypadku zabiegów na uszy). W przypadku, kiedy lekarz akupunkturzysta stwierdzi potrzebę wykonania więcej niż 10 zabiegów akupunktury w celu leczenia danej dolegliwości Gabinet Medycyny Naturalnej profesor Enkhjargal Dovchin stosuje zniżkę dla wszystkich swoich pacjentów w wysokości jednego zabiegu akupunktury gratis do serii 10 zabiegów płatnych z góry (10 + 1 zabieg darmowy).

1. 4. Igły do akupunktury – Gabinet Medycyny Naturalnej nie prowadzi sprzedaży igieł akupunkturowych czy to detalicznie czy hurtowo. Wyjątkiem stanowi sam zabieg akupunktury na ciało, gdzie koszt igieł do akupunktury wliczony jest w cenę usługi.

1. 5. Zabiegi akupunktury antynikotynowej tzw. odzwyczajenie od palenia przy pomocy igiełek akupunkturowych umieszczanych w uszach – 180 zł

Zabieg akupunktury odzwyczajenia od palenia wymaga od pacjenta aktywnego udziału w terapii antynikotynowej. Pacjent nie dość, że musi na 4 godziny przed zabiegiem nie palić to jeszcze musi przychodzić do gabinetu przez 2 kolejne dni celem zmiany ustawień igiełek akupunkturowych w uszach. Wskazanym jest też, aby pacjent masował miejsca wskazane przez lekarza o określonych porach celem aktywacji punktów energetycznych umiejscowionych w uszach.

Skuteczność zabiegów antynikotynowych jest bardzo duża i sięga 75 proc.

U osób, którym za pierwszym razem nie udało się zerwać z nałogiem zaobserwowano blisko 50 % spadek wypalanych papierosów dziennie.

1. 6. Zabieg akupunktury i masaż ½ h – 100 zł

Łączenie zabiegu akupunktury z masażem ma na celu zwiększenie skuteczności wbijanych igiełek w ciało pacjenta. Najpierw wykonuje się zabieg masażu, a później zabieg akupunktury.

1. 7. Zabieg akupunktury i moksa – 60 zł

Łączenie zabiegu akupunktury z moksą ma na celu zwiększenie efektywności wbijanych igiełek w ciało pacjenta. Najpierw wykonujemy zabieg akupunktury, a później moksy.

Cennik zabiegów akupunktury w Gabinecie profesor Enji należy moim zdaniem do najkorzystniejszych z jakimi się spotkałem.
Powodem za pewne jest duża ilość chętnych pacjentów na zabiegi akupunktury u tej pani doktor.

Polecam
Mario

Akupunktura (z łac. acus – igła, punctura – (u)kłucie) – technika leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest obecnie uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż jej skuteczność jest przedmiotem debat i trwających badań klinicznych.

Akupunktura służy do redukowania bólu oraz utrzymania lub przywrócenia równowagi energetycznej organizmu, będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania.

Technika ta polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych), zgodnie z koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.

Obecnie w Chińskiej Republice Ludowej funkcjonuje wiele państwowych uczelni medycznych, na których akupunktura może stanowić główny kierunek studiów.

Starożytność [edytuj]

W Chinach korzeni akupunktury można doszukiwać się w odległej epoce kamienia, Bian shi lub zaostrzonych kamieniach. Kamienne igły do akupunktury sięgają 3000 r. p.n.e. i zostały odnalezione przez archeologów w Środkowej Mongolii[1][2]. Wyraźne dowody pochodzą z pierwszego tysiąclecia p.n.e., zidentyfikowano także archeologiczne dowody z czasów dynastii Han (202 p.n.e.-220 n.e.).

Ostatnie badania 5000 letniej mumii Ötzi odnalezionej w Alpach wykazały ponad 50 tatuaży na jej ciele, a niektóre z nich odpowiadają punktom akupunkturowym, które obecnie mogłyby być stosowane w leczeniu dolegliwości Ötzi. Niektórzy naukowcy twierdzą, iż jest to dowód na to, że techniki podobne do akupunktury były praktykowane we wczesnej epoce brązu w innych miejscach Eurazji.

Artykuł The Lancet opublikowanym przez Dorfera i przyjaciół dostarcza nam nastepującyc informacji: „zakładamy, iż system medyczny podobny do akupunktury (chiński Zhenjiu: nakłucie i wypalanie) mógł być praktykowany w Europie Środkowej 5.200 lat temu… Zdaje się więc, iż podobne metody leczenia były w użyciu długo przed ich wcześniejszym znanym okresem praktykowania w tradycji medycyny starożytnych Chin. Oznacza to prawdopodobieństwo, że akupunktura wywodząca się z kontynentu euroazjatyckiego była praktykowana co najmniej 2000 wcześniej niż jest to uznawane”[3].

Korzenie akupunktury w Chinach nie są znane. Najstarszy chiński tekst medyczny traktujący po części o akupunkturze – żółty cesarski Classic of Internal Medicine (History of Acupuncture) Huangdiego Neijinga został stworzony około 305-204 r. p.n.e. Jednakże w chińskich tekstach medycznych (grobowców Mawangdui z okresu 68 r. p.n.e.) nie ma wzmianek o akupunkturze. Odnaleziono pewne hieroglify pochodzące z 1000 r. p.n.e., które mogą wskazywać na wczesne wykorzystanie akupunktury. Odkryto także w ruinach kamienie Bian, skały z ostrymi zakończeniami wykorzystywane w starożytnych czasach do leczenia chorób. Niektórzy naukowcy wierzą, że upuszczanie krwi, do którego były stosowane te kamienie, należy także do technik akupunktury[4].

Zgodnie z jedną z legend[5], akupunktura rozwinęła się w Chinach dzięki doświadczeniom niektórych żołnierzy ranionych przez strzały w bitwie, którzy podczas ranienia odczuwali ból w innych częściach ciała. I tak w konsekwencji ludzie zaczęli eksperymentować ze strzałami (i następnie z igłami) tworząc terapię.
Era nowożytna[6][7] [edytuj]

Po rewolucji chińskiej w 1911 r. wprowadzono medycynę zachodnią, co wpłynęło na drastyczny spadek praktykowania akupunktury oraz chińskiego ziołolecznictwa. Ze względu na dużą liczbę ludności i zapotrzebowanie na opiekę medyczną, akupunktura i ziołolecznictwo pozostały w dalszym ciągu popularne na szczeblu regionalnym, a później wśród tzw. „bosych lekarzy”, czyli miejscowych zajmujących się leczeniem przy pomocy tradycyjnej medycyny chińskiej, którzy dzięki swej działalności zabezpieczali minimum w zakresie opieki medycznej na prowincjach. Akupunkturę stosowano podczas Długiego Marszu i pomimo trudnych warunków pomagała ona utrzymać zdrowie Chińskiej Armii Wyzwolenia. Sprawiło to, że Mao Zedong – przywódca chińskiej partii komunistycznej, zobaczył, iż akupunktura stanowi ważny element w systemie medycyny chińskiej. R.C. Crozier w swej książce Traditional medicine in modern China (Harvard University Press, Cambridge, 1968) (Tradycyjna medycyna w nowoczesnych Chinach) wyraził swą niechęć wobec tradycyjnych środków chińskiej medycyny w kierunku przywódców chińskiej partii komunistycznej, wyśmiewając je jako przesądne, nieracjonalne i zacofane. Akupunktura także podlegała tej krytyce. Natomiast przewodniczący Partii Komunistycznej Mao Zedong wyraził opinię, iż „medycyna chińska i farmakologia są wielką skarbnicą i należy dołożyć wszelkich starań, aby je odkrywać i ulepszać” W późnych latach 50. i do lat 60. kontynuowano badania akupunktury na drodze dalszej analizy starożytnych tekstów, jej klinicznego wpływu na różne choroby, jej właściwości znieczulających i wpływu na wewnętrzne organy.

Wysyłano przedstawicieli poza terytorium Chin w celu zbierania teoretycznych oraz praktycznych informacji o praktykowaniu medycyny chińskiej. Tradycyjna medycyna chińska (TMC) to sformalizowany system medycyny chińskiej, który łączy wykorzystanie akupunktury, chińskiej medycyny ziołowej, tui na i innych form. Po rewolucji kulturalnej TMC została włączona do programów nauczania uniwersytetu medycznego zgodnie ze strategią „Three Roads”, wg której TMC, biomedycyna i synteza ich obu miały być dopuszczone do badania i praktykowania. Od lat 70. do chwili obecnej, akupunktura wciąż odgrywa ważną rolę w systemie medycyny chińskiej, a Chiny zajmują wiodące miejsce w badaniu wszystkich aspektów zastosowania i skutków klinicznych akupunktury.

W latach 70., po tym jak Amerykanie sprowadzili z Chin do swego kraju sprawozdania pacjentów poddawanych poważnym zabiegom przy użyciu akupunktury jako jedynej z form znieczulenia, akupunktura stała się popularna także i w Ameryce. Krajowe Stowarzyszenie Akupunktury (ang. The National Acupuncture Association) jako pierwsze krajowe stowarzyszenie akupunktury w USA zaczęło rozpowszechniać akupunkturę na Zachodzie prowadząc seminaria i prezentacje badań. W 1972 roku Krajowe Stowarzyszenie Akupunktury utworzyło klinikę leczenia bólu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, natomiast uważa się, iż pierwszą klinikę akupunktury w USA założył dr Yao Wu Lee w Waszyngtonie w 1972 roku[8].
Bibliografia [edytuj]

* Zbigniew Garnuszewski: Akupunktura we współczesnej medycynie. AMBER, 1997, Warszawa.
* Zbigniew Garnuszewski: Renesans akupunktury. Wyd. Sport i Turystyka, 1988, Warszawa.
* E.L. Maczeret, I.Z. Samosiuk: Akupunktura i inne metody refleksoterapii. PZWL, 1992, Warszawa.

Wskazania

Akupunkturę można stosować tylko po dokładnej diagnostyce pacjenta i stwierdzeniu, czy inna terapia nie byłaby dla niego bardziej korzystna. Na ogół konieczna jest równoczesna terapia konwencjonalna, a akupunktura nie może całkowicie zastąpić innych metod leczenia!

Wskazania do akupunktury obejmują bardzo szeroki zakres chorób. Obecnie opieramy się na raporcie WHO oceniającym przydatność akupunktury w różnych schorzeniach oraz własnych wytycznych Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

Wskazania do akupunktury można podzielić na trzy grupy:

* Schorzenia, w których akupunktura jest podstawową metodą leczenia (zanik nerwu wzrokowego, neuralgie: nerwu trójdzielnego, podpotylicznego i inne)
* Schorzenia, w których akupunktura funkcjonuje na równi z leczeniem konwencjonalnym (najczęściej farmakoterapią). Tych schorzeń jest nawięcej i dlatego tak ważne jest, by zabieg akupunktury wykonywał doświadczony lekarz znający również konwencjonalne sposoby leczenia. W tych jednostkach chorobowych stosowanie wyłącznie akupunktury jest błędem
* Schorzenia, w których akupunktura jest metodą pomocniczą, dodatkiem do głównego leczenia.

Poniżej znajduje się lista wskazań wg PTA. Lista ta obejmuje bardzo wiele schorzeń. W Polsce akupunktura wykorzystywana jest głównie do leczenia zespołów bólowych różnego pochodzenia.

Drogi oddechowe:

* zapalenie zatok bocznych nosa
* zapalenie nosa
* zapalenie migdałków podniebiennych
* choroba Meniere’a
* choroba przeziębienie
* zapalenie oskrzeli
* dychawica oskrzelowa

Choroby oczu:

* zapalenie spojówek
* zaćma bez powikłań
* jaskra
* zanik nerwy wzrokowego

choroby jamy ustnej:

* zapalenie dziąseł
* parodontoza
* ostre i przewlekłe zapalenie gardła
* bóle poekstrakcyjne zębów

Choroby układu krążenia:

* choroba wieńcowa
* choroba nadciśnieniowa

Choroby żołądka i jelit:

* skurcze przełyku i wpustu
* ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka
* nadkwaśny nieżyt żołądka
* choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
* biegunka bakteryjna
* zaparcia
* niedrożność porażenna jelit
* stan po wirusowym zapaleniu wątroby

Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

* bóle głowy, migrena
* neuralgia nerwu trójdzielnego
* porażenie obwodowe nerwu twarzowego (do trzech miesięcy od początku trwania choroby)
* niedowłady po udarach mózgu
* neuropatie obwodowe
* neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego
* moczenie nocne
* neuralgia międzyżebrowa
* kręcz karku
* łokieć tenisisty
* zespół bolesnego barku
* rwa kulszowa
* reumatoidalne zapalenie stawów
* kurcz pisarski

Położnictwo i ginekologia:

* nieregularne krwawienia miesięczne
* bolesne miesiączki, zespól napięcia przedmiesiączkowgo
* endometrioza – leczenie wspomagające
* objawy zespołu klimakterycznego, osteoporoza,
* przewlekłe stany zapalne narządu rodnego (PID)
* zespól klimakteryczny
* przedłużający się poród
* wymioty ciężarnych
* brak pokarmu po porodzie
* obniżenie narządu rodnego
* wspomagająco w porodzie przedwczesnym

Urologia:

* przerost gruczołu krokowego (początkowa faza)
* nietrzymanie moczu (początkowa faza)
* przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek
* kamica nerkowa

Zaburzenia czynnościowe:

* układu sercowo-naczyniowego (choroba nadciśnieniowa I i II stopnia, skurcz naczyniowy)
* nerwice wegetatywne z zaburzeniami czynnościowymi
* nerwice histeryczne
* napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego

Medycyna sportowa:

* urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje)
* trema przedstartowa

Cena akupunktury u prof. Enji to jedna z najlepszych i najkorzystniejszych cen w Warszawie. Za zabieg akupunktury na ciało zapłaciłem 40 zł. Bardzo dobra cena.

pozdrawiam
Alex

Byłem w gabinecie i polecam zabiegi akupunktury u prof. Enji

Akupunktura w gabinecie prof. Enji na ul. Czerniakowskiej 28 A w Warszawie należy do najkorzystniejszych z jakimi się spotkałam.

Koszt to 40 zł za zabieg bez dodatkowych opłat.

pozdrawiam
Sonia

Gabinet akupunktury prof. Enji to profesjonalny gabinet medycyny tradycyjnej. Byłem zarówno na zabiegach akupunktury jak i masażu i ziołolecznictwa. Czuję się świetnie i dziękuję za pomoc.

M.

Cena zabiegu akupunktury w Gabinecie Medycyny Naturalnej prof. Enhjargal Dovchin ( prof. Enji ) należy moim zdaniem do zdecydowanie najbardziej korzystnych ze wszystkich miejsc jakie w Warszawie odwiedziłem. Osoba pani doktor jest też wysokiej klasy specjalistą w leczeniu przy pomocy akupunktury.

Większość osób, które odwiedzały gabinet pani Dovchin są zadowolone z efektów i skuteczności terapii.

Pozdrawiam
G.

Świetne zabiegi i korzystne ceny.

Polecam

Cennik zabiegów akupunktury u prof. Enji należy zdecydowanie do najkorzystniejszych z jakimi się spotkałem.

Dochodzi jeszcze bardzo miłe traktowanie oraz poszanowanie klienta.

Poza tym muszę powiedzieć, że akupunktura na ciało nie boli. Do tej pory wydawało mi się, że jest to zabieg bolesny. Igły do akupunktury są tak cienkie, że praktycznie bezbolesne.

Mi zabieg dużo dał.

Dziękuję

M.

Cena zabiegów akupunktury bardzo korzystna.

Akupunktura na ciało w cenie 40 zł
Inne rodzaje akupunktury też dostępne.

Polecam
H.


Where's The Comment Form?

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: