Irydologia czyli diagnoza z oka

Posted on 21 sierpnia 2010. Filed under: badanie oka, diagnozowanie z oka, gabinet medycyny naturalnej, irydologia, lekarz Enji, lekarz Enkhjargal Dovchin | Tagi: , , , , |


Twórcą tej dziedziny jest XIX-wieczny węgierski lekarza Ignacego von Peczely. Kiedy miał 12 lat zaatakowała go sowa, której złamał w końcu nogę. Znalazło to odzwierciedlenie na tęczówce jej oka. Obecnie mówi się, że irydologia odkryła, że oko człowieka może być mapą całego organizmu. Pierwsze diagnozy irydologiczne występowały już na terenie starożytnych Indii i Chin kiedy kiedy wyceniano wartość zwierząt na podstawie wygładu ich oczu.

Wgłębiając się dalej w historię Irydodiagnostykę możemy spotkać już u starożytnych Egipcjan. Współcześnie dzięki irydologi następuje prognozowanie i diagnozowanie wielu schorzeń.Specjalistą w tej dziedzinie jest lekarz irydolog.Dzięki irydologii można ocenić całościowy stan zdrowia organizmu.Irydologia jest również stosunkowo szybką metodą i żadaną nauka nie pozwala na tak dobrą ocenę stanu naszego organizmu.Irydologia w naszym kraju jest stosunkowo młodą dziedziną bo rozwija się od 1993 roku kiedy to powstało Polskie Towarzystwo Irydologii i Homeopatii.

Dzięki temu obecnie prowadzone są w Polsce szkolenie w celu kształcenia lekarzy pragnących zajmować się tą specjalnością. Obecnie dzięki irydologi wyróżniamy około siedemdziesiąt różnych znaków chorobowych.

Dzięki irydologi można stwierdzić również jakie predyspozycje genetyczne do różnych chórób posiada pacjent. W okresie dziecięcym lekarz irydolog może stwierdzić skłonności częstsze do jakieś choroby i zalecić odpowiednie środki aby wzmocnić słabszą część.

Irydologia pozwala również pozbyć się kłopotliwych dla naszego organizmu stanów np. nadwagi, ponieważ rozpoznaje jej przyczyny gdyż mogą być one różne np zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta , zaburzenie układu limfatycznego lub może zachodzić na tle nerwowym. Irydologia zajmuje się badaniem tęczówki oka, która za pomocą wypustek nerwowych i nerwów ma połączenie z każdym naszym organem.Każdy organ naszego ciało ma przydzielone miejsce w tęczówce naszego oka. W wielu przypadkach irydologia może pomóc i zastąpić kosztowne badania.

Źródło: http://www.akupresura.akcjasos.pl/content/view/67/45/

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: