Zioła mongolskie od mongolskiej lekarki – czyli potęga ziołolecznictwa Mongolii

Posted on 31 sierpnia 2010. Filed under: dr Enji, enji, gabinet medycyny naturalnej, lekarka mongolska, medycyna mongolska, zioła mongolskie | Tagi: , , , , , |


CZY LUBELSCY UCZENI ROZWIĄŻĄ WIEKOWĄ ZAGADKĘ

Uczeni z lubelskiej Akademii Medycznej sprawdzą, dlaczego mongolskie rośliny skuteczniej walczą z chorobami niż drogie, nowoczesne leki. Badania tamtejszych ziół, przeprowadzone w naszych laboratoriach, mają doprowadzić do powstania leków syntetycznych, o wiele lepszych od medykamentów obecnie stosowanych na świecie. Mongołowie odrzucili oferty współpracy m.in. z Japonii, Ameryki i Europy. Chcą pracować z Polakami, ponieważ zainteresowały ich badania prowadzone przez prof. Kazimierza Głowniaka, dziekana Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. W Mongolii została podpisana już umowa o współpracy naszej AM z korporacją Traditional Medical Science, Technology and Production. Badaniom będą patronować ministerstwa zdrowia obydwu krajów.
Pierwszy kontakt został nawiązany w ubiegłym roku podczas zorganizowanego w Warszawie sympozjum polsko-mongolskiego poświęconego medycynie tradycyjnej.
– Strona mongolska doskonale wiedziała o pracach nad roślinami leczniczymi z Indii, Chin i Malezji prowadzonych w laboratoriach Wydziału Farmacji AM – mówi prof. Głowniak. – Dlatego chcieli poznać naszych naukowców i laboratorium. Zaprosiłem ich do Lublina.
80 proc. ludzi na świecie zamiast w przychodniach i szpitalach leczy się korzystając z medycyny tradycyjnej. Podobnie jest w Mongolii. Mimo prześladowań Sowietów i wymordowania większości mnichów zajmujących się ziołolecznictwem, receptury sprzed wieków przetrwały.
– Spisano je na pergaminie i ukryto – mówi Głowniak. – Teraz do nich wrócono. Tradycyjna medycyna mongolska robi furorę.
Chcą z niej korzystać nie tylko Mongołowie, ale najbogatsi ludzie świata. W mongolskich stepach, we współpracy z Japonią, powstaje nowoczesne sanatorium, w którym cudzoziemcy będą się leczyć akupunkturą, kumysem i niezwykle skutecznymi mongolskimi ziołami. Problem w tym, że nikt nie wie, dlaczego te, a nie inne rośliny radzą sobie z chorobami lepiej od drogich i nowoczesnych leków. To właśnie tę zagadkę Mongołowie chcą rozwiązać w Lublinie.
– Strona mongolska będzie nam dostarczać zioła, korzenie i owoce – wyjaśnia Głowniak. – W laboratorium będziemy izolować z nich substancje biologicznie aktywne i sprawdzimy ich skuteczność. Już zaczęliśmy prace nad korzeniami czterech gatunków azjatyckich irysów, które zawierają substancje uszczelniające naczynia krwionośne i podnoszące odporność na infekcje.
Lubelscy naukowcy liczą przede wszystkim, że uda się im wyodrębnić nowe związki, które pomogą chorym w walce z nowotworami, prostatą czy chorobami układu krążenia. Później można by stworzyć na ich podstawie skuteczne leki syntetyczne. To byłby sukces na miarę Nobla.

Elwira Lickiewicz

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

komentarze 2 to “Zioła mongolskie od mongolskiej lekarki – czyli potęga ziołolecznictwa Mongolii”

RSS Feed for Medycyna Tybetańska prof. Enkhjargal Dovchin " ENJI" – strona zwolenników naturalnych metrod leczniczych oraz wolnego dostępu do nich Comments RSS Feed

Od zawsze byłam za ziołami i ziołolecznictwem.

polecam szczególnie
Aśka

Zioła od mongolskiej lekarki LECZĄ a nie szkodzą !!! Ta kobieta doskonale wie co robi i wie jak nieść pomoc ludziom. Mi i mojej rodzinie bardzo pomogła.

Lekarka prof. Enji to doskonały specjalista


Where's The Comment Form?

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: