Zioła na uspokojenie

Posted on 15 Wrzesień 2010. Filed under: dr Enji, mongolska lekarka, zioła mongolskie | Tags: , , , |


Życie człowieka składa się z ciągłych niespodzianek, nie którzy nie są do nich przygotowani i bardzo źle je znoszą czyli często na zaistniałą sytuacje reagują nerwami. Newy nie są jednak niczym pozytywnym ponieważ wtedy mamy podniesione ciśnienie, serce szybciej pracuje i jest bardziej obciążone. Zazwyczaj za nasze nerwy odpowiada nie dobór magnezu jeśli go brakuje wtedy nie potrafimy się na niczym skupić i jesteśmy rozdrażnieni. Co bardzo ważne sami pogłębiamy nie dobór tego składnika ponieważ nie oszczędzamy się.

Czyli najczęściej przepracowujemy się i nie właściwie jadamy wszystko to później dobija się na naszym zdrowiu. Tym czasem pierwiastekDr Enji- zioła ten jest bardzo ważny ponieważ reguluje prace układu nerwowego. Jego nie dobór jest od razu widoczny ponieważ bardzo nerwów na wszystko reagujemy i jesteśmy bardzo zdekoncentrowani, stan taki bardzo przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu dlatego tez trzeba go jak najszybciej zminimalizować. Najlepiej było by oczywiście zmienić tryb życia oraz dietę watro też zrezygnować z wszelkich używek jednak czasem jest to po prostu nie możliwe wtedy też watro sięgnąć po zioła.

Apteki proponują bardzo wiele suplementów roślinny które z pewnością ukoją nasze nerwy. Największą role odgrywają tutaj trzy zioła jest to melisa, rumianek oraz chmiel zwyczajny. Melisa nie tylko odpręża ale też i regeneruje okład nerwowy do działania, zioło to od wieko było stosowne do leczenia migren oraz złego samopoczucia dlatego też watro po nie sięgnąć. Kolejną propozycją na uspokojenie nerwów jest rumianek. Zioło to zawiera ogromne pokłady flawonoidów i karotenu które maja ogromne właściwości kojące i łagodzące. Badania potwierdzają że zawarte w rumianku substancje posiadają też zdolność przedłużania snu.

Na skołatane nerwy można wziąć również chmiel , większości ludzi kojarzy się on jako składnik alkoholu ale jego zastosowanie jest o wiele cenniejsze ponieważ może ans doskonale uspokoić i rozluźnić. Chmiel podobnie jak rumianek posiada też właściwości usypiające dlatego polecany jest również dla osób mających problemy ze snem. Istnieje bardzo wiele ziół które mogą nam pomóc i uspokoić nasze nerwy trzeba tylko dokładniej się rozejrzeć. Co ważne ostatnio obserwuje się że problemy z nerwami mają nie tylko dorośli ale też i dzieci ponieważ na nie spada coraz więcej obowiązków i wymagań. Większość osób reaguje na nie stresem ponieważ żyjemy w takim a nie innym środowisko społecznym. Jeśli nasze dzieci mają problemy z nerwami również możemy im podawać zioła ponieważ te są całkowicie nie szkodliwe dl organizmu.

Na nerwy wiele ludzi stosuje tabletki naturalnie są one bardzo dobre i szybko działają ale czy watro je stosować tym bardziej że wykonane są na bazie silnych środków chemicznych, lepiej jest korzystać z tego co daje nam natura. Dobrze jest też postawić na czynny wypoczynek ponieważ wyładowując się w sporcie powyzbywamy się nadmiaru nie korzystnych emocji które często żądza naszym życiem. Watro dużo wypoczywać i przebywać na świeżym powietrzu aby się właściwie dotleniać.

Advertisements

Make a Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d bloggers like this: