Terapia z Tybetu

Medycyna Tybetańska - alternatywne metody lecznicze ( www.enji.pl ) lek. Enkhjargal Dovchin "ENJI"Mimo to coraz więcej osób skłania się ku terapii tybetańskimi ziołami. Warto jednak skonsultować ją z lekarzem rodzinnym. Istotą medycyny tybetańskiej jest przywracanie równowagi w organizmie. Gdy jesteśmy zdrowi, energia życiowa krąży w nim swobodnie. Według medycyny Wschodu, to właśnie ona jest podstawą naszego zdrowia.
To, że chorujemy, spowodowane jest zakłóceniem przepływu energii w określonym narządzie. Gdy niedomaga jeden, np. wątroba, pogarsza się funkcjonowanie innych, np. żołądka, jelit i nerek. Dlatego celem terapii tybetańskiej jest wzmocnienie całego organizmu. Zdaniem stosujących ją lekarzy, leki z Tybetu nie pomogą, gdy choroba ma ostry przebieg – np. w udarze, anginie czy zapaleniu wyrostka. Sprawdzają się natomiast w terapii schorzeń przewlekłych, gdy długotrwałe stosowanie środków chemicznych może wywołać niepożądane skutki uboczne, np. w chorobach zwyrodnieniowych stawów, nerwobólach czy wrzodach żołądka.

Medycyna Tybetańska lek. Enkhjargal Dovchin ENJI ( www.enji.pl ) Gabinet Medycyny Tybetańskiej ul. Czerniakowska 28A te. 607-489-251Z dalekiej Azji do Ameryki

Medycyna z Tybetu jest popularna nie tylko na Wschodzie. Światowa Organizacja Zdrowia uznaje ją za jedną z terapii naturalnych, a amerykański Instytut Kontroli Żywności i Leków dopuszcza do sprzedaży w USA preparaty stworzone na bazie prastarych tybetańskich receptur. W Ameryce właśnie kształcą się specjaliści pragnący stosować tę terapię. Studia trwają od 6 do 10 lat! Tyle czasu wymaga przyswojenie wiedzy, wynikającej z doświadczeń tybetańskich lekarzy. W Europie terapia dopiero zyskuje popularność.
z
Gabinet Medycyny Tybetańskiej, naturalna medycyna, Enji, Enkhjargal Davchin, Dovchin, ul. Czerniakowska 28A Warszawa
z

Diagnoza z pulsu i… języka

Doświadczony terapeuta nie potrzebuje skomplikowanej aparatury, by odkryć przyczynę choroby. Aby postawić diagnozę, wystarczy zbadać:

Puls

Terapeuta bada go w trzech punktach na nadgarstku, uciskając jednocześnie trzema palcami – wskazującym, środkowym i serdecznym. Każdy z punktów odpowiada jednemu z 12 narządów wewnętrznych. Terapeuta potrzebuje zaledwie kilku sekund, by na podstawie pulsu pacjenta stwierdzić niedomaganie jakiegoś narządu, np. żołądka czy dróg moczowych.

Język

U zdrowej osoby jest on gładki i różowy. Ogniste zabarwienie świadczy o stanie zapalnym w organizmie, sine o zaburzeniach w pracy serca. Żółty nalot na języku wskazuje na nadkwasotę lub nieżyt żołądka. Pęknięcia na powierzchni świadczą o niedoborze płynów w organizmie i skłonności do zaparć. Każda część języka odzwierciedla pracę określonego narządu (patrz poniżej).

Oczy

Są również ważne w stawianiu diagnozy. Terapeuta bierze pod uwagę wygląd tęczówki oka. Barwa i układ plam na tęczówce wskazują na zaburzenia w funkcjonowaniu jakiegoś organu.

Zioła, żywice, jad żmij

Diagnoza pozwala dobrać dla pacjenta odpowiednie leki. Preparaty tybetańskie zawierają ekstrakty z ponad 3 tysięcy ziół, a także korzeni, kwiatów, liści, żywic, kamieni szlachetnych, metali, jadów zwierząt. W terapii najczęściej stosuje się pigułki i tabletki.

Aby leczenie było skuteczne, trzeba przestrzegać zaleceń. Leki przyjmuje się na 60–30 min. przed posiłkami, popijając wodą. Uwaga! Osoby chore na raka nie powinny ich stosować bez porozumienia z onkologiem, leki ziołowe wchodzą bowiem w reakcje chemiczne z preparatami stosowanymi w chemioterapii. Efektem może być pogorszenie stanu chorego.
Niektóre tybetańskie preparaty mają już u nas tradycję, np. Padma 28, wzmacniająca odporność. Popularność zdobyło też mumio, smolista substancja z ekstraktem z jadu pszczelego. Jej silnie wzmacniające właściwości docenili amerykańscy lekarze. Zażywanie mumio polecają astronautom powracającym z przestrzeni kosmicznej.

Co wyczytasz z języka

1. Nasada, część centralna – wskazuje na pracę jelita cienkiego i grubego Blada – jelita nadpobudliwe; czerwona popękana – biegunki, bóle brzucha.
2. Nasada, części boczne – świadczy o pracy nerek. Blada – zapalenie dróg moczowych; czerwona – skąpomocz.
3. Środek powierzchni języka – świadczy o funkcjonowaniu żołądka. Blady – niestrawność; czerwony – nadkwasota.
4. Boki środkowej części – odpowiedzialne za pracę śledziony. Blade – słaby apetyt; czerwone, popękane, suche – zakwasy w organizmie (mogą być powodem bólu mięśni).
5. Brzeg po stronie prawej – wskazuje na stan pęcherzyka żółciowego. Blady – stan zapalny pęcherzyka żółciowego; czerwony, popękany – może świadczyć o kamieniach w pęcherzyku.
6. Brzeg po stronie lewej – odzwierciedla stan wątroby. Blady – niedostateczna produkcja bilirubiny, składnika żółci; czerwony – zbyt wolny metabolizm.
7. Pole tuż przy koniuszku – świadczy o stanie płuc. Blade – mokry kaszel, niewydolność oddechu; czerwone – suchy kaszel.
8. Koniuszek języka – wskazuje na stan serca. Blady – osłabienie; czerwony – przyspieszona akcja serca, kołatanie.

Źródło: Aleksandra Barcikowska
Gabinet Medycyny Tybetańskiej, lek. Enkhjargal Dovchin „ENJI” ( http://www.enji.pl )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Komentarze 3 to “Terapia z Tybetu”

RSS Feed for Medycyna Tybetańska prof. Enkhjargal Dovchin " ENJI" – strona zwolenników naturalnych metrod leczniczych oraz wolnego dostępu do nich Comments RSS Feed

Całkowicie wspieram państwa portal i życzę powodzenia. Nie możemy się poddać, na pewno odniosą państwo zwycięstwo. Mogą państwo na mnie liczyć. Pozdrawiam Aleksandra Wolińska

Pozdrawiam serdecznie tą miła panią doktor z ul. Czerniakowskiej 28A. Polecam tą lekarz. Dr Enji jest specjalistką samą w sobie. Nie neguje farmacji ale łączy zioła z tradycyjnym leczeniem. Takie połączenie daje w rzeczywistości świetne efekty lecznicze.

Pani Dovchin jest naszym ekspertem od medycyny naturalnej – zawsze służy radą. Możemy również zapytywać odnośnie leków i farmacji ponieważ pani doktor nie neguje medycyny akademickiej. Nie podoba się jej jednak, że farmacja pozyskuje substancje czynne z preparatów ziołowych i tworzy na jej bazie leki patentowane, które stają się już mało dostępne dla typowego Kowalskiego. Zioła na ogół mają bardzo przystępną cenę, a co najważniejsze leczą bez większych skutków ubocznych. Amerykanie mówią „gdzie leży pieniądz” ? Chyba każdy myślący człowiek będzie potrafił odpowiedzieć na to pytanie… w chorobie człowieka… i w ciągłym wykupywaniu nowych to coraz droższych leków i szczepionek.


Where's The Comment Form?

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: