Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo jest to tak naprawdę termin, który może zostać rozumiany dwojako. Po pierwsze termin ten oczywiście odnosi się do leków ziołowych, a po drugie do gałęzi medycyny alternatywnej. Zaczynając jednak od pierwszego rozumienia tegoż właśnie terminu, to ziołolecznictwo zwane także fitoterapią albo na przykład fitofarmakologią, to jest to specjalny dział medycyny oraz jednocześnie dział farmakologii, który zajmuje się niczym innym jak tylko wytwarzaniem specjalistycznych leków ziołowych, które są pozyskiwane z naturalnych ziół, albo też w niektórych przypadkach ze specjalnie przetworzonych surowców, które są jednak z roślin leczniczych, które znamy pod nazwą zioła, pozyskiwane.

Tego właśnie rodzaju leki ziołowe stosuje się jako ogólnie rzecz ujmując zioła w medycynie, które mają na celu profilaktykę oraz oczywiście leczenie niektórych chorób czy tez ogólnie rzecz ujmując dolegliwości zdrowotnych. Ziołolecznictwo jest uważane za naprawdę bardzo dobry sposób dla wspomagania leczenia środkami syntetycznymi, lub też właśnie Zioła- ziołolecznictwodla profilaktyki chorób, jednakże raczej rzadko takie leki są traktowane jako środki lecznicze samo w sobie, ponieważ ich skuteczność w odniesieniu do wielu chorób jest po prostu zbyt niska. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej jest używać specjalnych środków farmakologicznych, które są pozyskiwane w sposób syntetyczny, gdyż przeważnie charakteryzują się one zdecydowanie większą skutecznością leczenia aniżeli leki ziołowe, choć jednocześnie niestety w zdecydowanie większym stopniu obciążają one ludzki organizm.

Jeżeli chodzi natomiast o drugie rozumienie słowa jakim jest oczywiście ziołolecznictwo, to jest ono również używane jako określenie gałęzi medycyny alternatywnej, która jak łatwo można się domyślić jest gałęzią medycyny, która zajmuje się leczeniem za pomocą tylko i wyłącznie środków pochodzenia roślinnego.

Niezależnie jednak od tego w jaki sposób będziemy rozumieli to słowo jakim jest ziołolecznictwo, to jednak mimo wszystko należy przyznać, że jest to ciągle rozwijająca się dziedzina nauki. Naukowcy bowiem ciągle szukają nowych ziół, a także jednocześnie poszukują oni także coraz tonowych właściwości leczniczych, którymi charakteryzują się nawet znane od wielu wieków zioła, więc naprawdę na tym przykładzie doskonale widać, że ziołolecznictwo jest bardzo rozwojową dziedziną nauki.

Dlatego też nie można twierdzić, że na dzień dzisiejszy zioła w medycynie nie są już stosowane, ponieważ byłoby to po prostu kłamstwo. Zioła w medycynie są stosowane i to w dość dużych ilościach, tyle tylko, że nie w takiej formie jak by to się mogło wielu ludziom wydawać, czyli w tradycyjnej formie suszu, natomiast występują one głównie pod postacią różnego rodzaju leków, które mogą również być różne, ponieważ mogą to być na przykład różnego rodzaju tabletki, syropy, napary czy też inne tego rodzaju specyfiki.

Warto jest więc doceniać wartość i znaczenie ziół, gdyż dla medycyny przynoszą one naprawdę wiele dobrego, choć oczywiście nie powinno się ich stosować na własną rękę.

http://www.bioking.com.pl/ziololecznictwoo.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  No Instagram images were found.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: