Aktualności

EFSA confirm health claim nightmare at Parma meeting

Artykuł zawiera potwierdzenie masowych pozwów odszkodowawczych w stosunku do firm produkujących leki syntetyczne ( sztucznie wytworzone ). Większość leków patentowanych na rynku utrzymuje się około 1 roku po czym są wycofywane z uwagi na swoją szkodliwość. W tym czasie typowy lek zarabia na siebie kilkadziesiąt milionów dolarów z czego na pozwy idzie 1/5 tej kwoty. Czy ty jako rodzić, ojciec czy matka jesteś tego świadomy?

Fruits, Veggies Benefit Eyes

Korzyści z jedzenia warzyw i owoców. Nie daj sobie przypadkiem wmówić przez przekupne firmy farmaceutyczne, że jedzenie warzyw i owoców oraz przetworów z tych rzeczy jest szkodliwe. Nie daj sobie wmówić, że suplementy diety są szkodliwe. Media masowej manipulacji takie jak TVN, TVN24 czy POLSAT oraz Wyborcza to główni manipulatorzy prawdą w Rzeczypospolitej Polskiej.

Patients ‚healthier’ after complementary medicine

Ukazanie 65% dowodów na skuteczność alternatywnych terapii. To bardzo dobrze biorąc pod uwagę to, że dotychczas nie było żadnych badań naukowych w tym zakresie. Powodem takiej sytuacji zaniechania są bardzo wysokie koszty badań klinicznych i mała dostępność „wiarygodnych” ludzi nauki co mogliby przeprowadzić takie badania.

Homeopathy ‚should not be funded on the NHS’

Wszystkie narkotyki legalne w Holandii

Say no to being a GM guinea pig!

List otwarty do Kopacz w sprawie ziół

PADMA28 – Skarb Medycyny Tybetańskiej

www.enji.eu – kolejna strona serwisu „MT”

www.enji.pl – nowa strona serwisu „MT”

Chcesz pozwać funkcjonariusza za błędy – zapomnij to na nic. Medycyna Tybetańska radzi lekarzom medycyny naturalnej.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-oN

Inwigilacja – legalne przeszukiwanie komputerów użytkowników przez policję i inne służy

Więcej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/law-adds-nota-prawna/zdalne-przeszukanie-komputerow-obywateli/

Zwolnienia dla uczciwych prokuratorów – zarządzenia PO

PO zwalnia uczciwych prokuratorów

Więcej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/aktualnosci-dr-enji/zwolnienia-dla-uczciwych-prokuratorow-zarzadzenia-po/

Policja z mokotowa zamyka dobrych ludzi za pomoc innym

Maria i Tadeusz Chruścielowie prowadzili punkt apteczny przy Rakowieckiej

Lekarze Nadziei zamknęli punkt apteczny, w którym wydawali za darmo leki dla bezdomnych i ubogich.
Skonfiskowała je policja.
Teraz wzywa na przesłuchania ponad 80-letnich wolontariuszy.

Więcej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/aktualnosci-dr-enji/policja-z-mokotowa-zamyka-dobrych-ludzi-za-pomoc-innym/

W sieci bez recepty można kupić wszystko

 • Polska, AK/Rynek Zdrowia

W kraju bez większego problemu można kupić leki wydwane tylko na receptę. Jak? Wystarczy mieć internet.

Więcej na: http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/W-sieci-bez-recepty-mozna-kupic-wszystko,4273,6.html

Komentarz Medycyny Tybetańskiej

Najważniejszym jest aby leki były ordynowane przez osoby / lekarzy, którzy się na tym znają i mają pojęcie o skutkach obocznych i ewentualnych interakcjach z innymi substancjami. Bardzo niebezpieczne jest stosowanie ciężkich leków psychotropowych bez konsultacji lekarskiej i analizy psychiki danego człowieka.  Prosimy pamiętać, że są to leki bardzo drogie gdzie ceny sięgają niekiedy 1 tyś zł – tak więc to dużo pieniędzy. Serwis Medycyna Tybetańska zwraca uwagę na to, że przy okazji ścigania osób zajmujących się sprzedażą typowych leków ścigane są też osoby, które handlują suplementami diety lub żywnością. W naszym odczuciu to działania zamierzone i celowe mające w zamiarze wyeliminowania konkurencji.

Właściciele sklepów zielarskich: obawiamy się likwidacji

Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją – alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej. Resort zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentów.
Jarosz przypomina w rozmowie z PAP, że w listopadzie ubiegłego roku MZ wydało rozporządzenie, które sprawiło, że w sklepach zielarskich nie można sprzedawać wielu podstawowych preparatów. – Były one obecne w naszym asortymencie od lat. Chodzi m.in. o maść ichtiolową, maść bursztynową, maść cynkową, rutinoscorbin, witaminę C 200mg, a nawet sól bocheńską czy pastę borowinową – dodaje.

Więcej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/press-centre-media/wlasciciele-sk…sie-likwidacji/

Zielarze walczą o swoje w liście do Kopacz

Stanowisko Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej dotyczące projektu Rozporządzenia M.Z. 2010-03-31 [17:03:33]
W celu pobrania treści listu kliknij na zieloną strzałkę
załącznik
Pismo przewodnie
załącznik
załącznik
załącznik
załącznik

Więcej na: http://wp.me/pN1tU-kz

Kopacz chce stworzyć APTEKI typu A,B,C, a dla zielarstwa nie ma miejsca

Piątek, 08 Styczeń 2010 10:33 Grzegorz Wierzchołowski
Email Drukuj PDF

drugstoreOd kilku miesięcy urzędnicy Ministerstwa Zdrowia robią, co mogą, by utrudnić funkcjonowanie punktów aptecznych, czyli placówek pełniących rolę aptek na terenach wiejskich. Decyzje resortu sprzyjają interesom aptekarskich lobbystów, marzących o zniszczeniu tańszej konkurencji i zmonopolizowaniu rynku wartego 25 mld zł rocznie.

ENJI

fot http://www.fortunecity.com/millenium/ratty/213/drugstore.jpg

Więcej na: http://wp.me/pN1tU-kl

Rząd RP i Ministerstwo Zdrowia przeciwko zielarzom i ziołolecznictwu

Artykuł zawiera komentarz MEDYCYNY TYBETAŃSKIEJ i lek. Enkhjargal Dovchin „ENJI”

Minister Zdrowia Ewa Kopacz wydała rozporządzenie ograniczające liczbę produktów, które mogą być sprzedawane w sklepach zielarsko-medycznych – dowiedział się portal tvp.info. Właściciele obawiają się, że sklepom grozi plajta, bo zakazano im sprzedaży m.in. rutinoscrobinu, witaminy C i maści borowinowej
Minister Ewa Kopacz wydała rozporządzenie, które – zdaniem zielarzy – skazuje ich sklepy na plajtę (Fot. PAP/Tomasz Gzell

Rozporządzenie weszło z życie w październiku. Sklepy zielarskie mogą sprzedawać zapasy zakazanych produktów do marca. – Musimy wycofać z obrotu ponad tysiąc rodzajów produktów – informuje Ryszard Zaremba z Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej.

Uważamy, że rozporządzenie ministra zdrowia ma nas charakter krzywdzący i dyskryminacyjny – podkreśla.

Więcej na: Wyeliminować ziołolecznictwo i sklepy zielarsko-medyczne

Ostatnie pismo PISMO IZBY ZIELARSKIE DO MZ W SPAWIE OGRANICZEŃ PRODUKTOWYCH – serwis Medycyna Tybetańska – lek Enkhjargal Dovchin ENJI

Ministerstwo Zdrowia w ataku na dopalacze i medycynę naturalną. Pod przykrywką ścigania dopalaczy medycyna alternatywna będzie tępiona – lek. Enkhjargal Dovchin „ENJI”

https://i2.wp.com/www.rynekzdrowia.pl/Prawo/files/multimedia/big_127/004/361/7_00/01238119.jpg

 • PAP/Rynek Zdrowia
 • 2010-03-31 15:54:00

Resort zdrowia przygotował nowe przepisy prawne pozwalające na skuteczną walkę z tzw. dopalaczami.

Po świętach ma zostać przedstawiony projekt ustawy w tej sprawie. Tzw. dopalacze, to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków. Można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy dla roślin. W Warszawie dostępne są w kilku całodobowych sklepach, jeden z nich znajduje się w ścisłym centrum miasta.

ANH Press Release: ANH set to challenge EU herb lawProces sądowy wytoczony przez ANH z Anglii w sprawie skandalicznie niesłusznej dyrektywy dotyczącej tradycyjnych terapii naturalnych.

Serwis MEDYCYNA TYBETAŃSKA razem z lekarz Enkhjargal Dovchin „ENJI” są na bieżąco z najaktualniejszymi informacjami w tej sprawie.

medycyna tybetańska medycyna tybetańska

Więcej na: ANH challange

NFZ i ZUS – to szajs. Nie pomaga obywatelowi. Komentarz dr Enji

 • PAP/Rynek Zdrowia
 • 2010-03-25

Z sondażu CBOS wynika, że Polacy negatywnie oceniają Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej na: NFZ i ZUS

Podaruj Ziemi 60 minut

60 minut ziemi Napisano 5 marca o 16:20:50

Już 27 marca o 20.30 lokalnego czasu w symbolicznym geście dla ochrony klimatu na godzinę zgaśnie aż 75 spektakularnych obiektów na całym świecie, między innymi najwyższy budynek, słynny diabelski młyn i światowe centrum rozrywki.

Burj Khalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, London Eye w Wielkiej Brytanii i kasyna Las Vegas w Stanach Zjednoczonych – bo to nich mowa, tak jak setki miast i budynków na całym świecie będą częścią akcji WWF. Zgasną w symbolicznym apelu o przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i o podjęcie przez władze wszystkich krajów konkretnych zobowiązań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Więcej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/2010/03/16/podaruj-ziemi-60-minut-lek-enkhjargal-dovchin-enji/

PRZEBUDŹCIE SIĘ I PODEJMIJCIE DZIEJOWE WYZWANIE

Opublikowano 1.03.2010

LIST OTWARTY DO BISKUPÓW POLSKICH, PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

I PREMIERA RZĄDU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

dr ks Natanek

Terapia z Tybetu

Medycyna Tybetańska - alternatywne metody lecznicze ( www.enji.pl ) lek. Enkhjargal Dovchin "ENJI"Mimo to coraz więcej osób skłania się ku terapii tybetańskimi ziołami. Warto jednak skonsultować ją z lekarzem rodzinnym. Istotą medycyny tybetańskiej jest przywracanie równowagi w organizmie. Gdy jesteśmy zdrowi, energia życiowa krąży w nim swobodnie. Według medycyny Wschodu, to właśnie ona jest podstawą naszego zdrowia.
To, że chorujemy, spowodowane jest zakłóceniem przepływu energii w określonym narządzie. Gdy niedomaga jeden, np. wątroba, pogarsza się funkcjonowanie innych, np. żołądka, jelit i nerek. Dlatego celem terapii tybetańskiej jest wzmocnienie całego organizmu. Zdaniem stosujących ją lekarzy, leki z Tybetu nie pomogą, gdy choroba ma ostry przebieg – np. w udarze, anginie czy zapaleniu wyrostka. Sprawdzają się natomiast w terapii schorzeń przewlekłych, gdy długotrwałe stosowanie środków chemicznych może wywołać niepożądane skutki uboczne, np. w chorobach zwyrodnieniowych stawów, nerwobólach czy wrzodach żołądka.

JEŚLI NIE CHCESZ GMO, DZIAŁAJ!!!

75% WYBORCÓW NIE CHCE GMO – CZY CHCECIE STRACIĆ TE GŁOSY? – Pokojowy protest KOALICJI w Warszawie

KOALICJA „POLSKA WOLNA OD GMO” organizuje dnia 17 marca (środa) 2010 roku pokojowy protest w Warszawie. MIEJSCE I GODZINA: Protest odbędzie się pod Sejmem od godz. 14:00 do 16:00
Będziemy domagać się NATYCHMIASTOWEGO wprowadzenia zakazu na uprawy genetycznie zmodyfikowanych ziemniaków i kukurydzy MON 810 oraz odrzucenia nowej ustawy o GMO. To ostatnia chwila, aby działać, zanim wiosną nieświadomi zagrożeń rolnicy wysieją GMO na polskie pola!!

Prosimy wszystkich, którym zależy na zachowaniu Polski wolnej od GMO, o
przyłączenie się.

Komisja Sterująca KOALICJI „POLSKA WOLNA OD GMO”

http://www.polska-wolna-od-gmo.org

Ochrona zdrowia i moralności publicznej – nowy powód aby odciąć cię od sieci

Policja będzie mogła śledzić ludzi w sieci i prewencyjnie odcinać ich od niej bez zgody sądu. Policja od dawna zabiegała o takie rozwiązanie. Teraz udało jej się przekonać rząd.

Odcinanie od sieci (także bez wyroku sądu) pod absurdalnym pretekstem ochrony zdrowia i moralności wskazuje, że władza szykuje się do blokowania użytkowników publikujących artykuły o homeopatii i właściwościach leczniczych ziół i witamin oraz osób, których poglądy moralne i obyczajowe nie będą się podobać władzy.

Polska w ekspresowym tempie przekształca się w państwo policyjne rodem z “Roku 1984″. Już wkrótce będą bez nakazu sądu czytać nasze listy i pamiętniki, a kamery wsadzą nam do gardła, by upewnić się, czy przypadkiem nie spożywamy nielegalnych ziół i witamin.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-cC

Nieetyczne zarabianie – czyli jak lekarz dorabia na boku

Opublikowano: 10.03.2010

Na początku lutego br. polski oddział światowej koalicji przeciwko korupcji Transparency International opublikował na swojej stronie internetowej informację o badaniach jego austriackich kolegów w zakresie korupcji przy przepisywaniu leków pacjentom. Badania te dowodzą, jakoby lekarze mieli przepisywać leki nie sprawdzone, bez konkretnej wiedzy o możliwych skutkach ubocznych i oczywiście bez świadomości samych pacjentów. Za przepisywanie tych leków lekarze byli premiowani przez koncerny farmaceutyczne kwotami od 10 do 1000 euro oraz otrzymywali po 100 euro “od pacjenta” w przypadku wypełnienia odpowiedniej ankiety na temat jego danych oraz reakcji na nielegalnie testowany lek.

Wicej na: https://medycynatybetanska.wordpress.com/press-centre-media/nieetyczne-zarabianie-czyli-jak-lekarz-dorabia-na-boku/

EC Directive 2004/24/EC czyli dyrektywa dotycząca tradycyjnej medycyny- lek. Enkhjargal Dovchin ENJI z Gabinetu Medycyny Tybetańskiej przy ul. Czerniakowskiej 28A w Warszawie ( komentarz )

Traditional herbal medicines in the EU: an update

ANH, 6 marca 2010

When the Traditional Herbal Medicinal Products Directive was passed in 2004, many herbal producers, including those producing herbs for the great and ancient traditions of Ayurveda and Traditional Chinese Medicine, saw the Directive as a ‘godsend’.

Here was a piece of law that would give these herbal products a proper medicinal classification, meaning they could actually be used to help make sick people healthier. The food supplements regime, under which most of these products have been sold in Europe, of course doesn’t allow any claim to be made about the treatment or protection against disease. In fact, food supplements are intended only for healthy persons (so they say)!

EC Directive 2004/24/EC – dyrektywa, która miała otwierać rynek na medycynę naturalną i tradycyjne produkty lecznicze w rzeczywistości zamyka drogę małym i średnim firmom do możliwości legalnego dopuszczania produktów do sprzedaży. Faktem wynikającym z tego ustawodawstwa będą ustalenia umożliwiające jedynie bardzo bogatym podmiotom działanie w kręgach suplementów diety.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-bX

Fałszowanie badań klinicznych na leki – spowiedz Dr Scott Reuben

Influential US anaesthesia professor faked drug research over 12 years

artykuł zawiera komentarz serwisu MEDYCYNA TYBETAŃSKA

by the ANH team, 3 marzec 2010

An influential Massachusetts anaesthesia professor pleaded guilty on 22nd February 2010, to one count of federal health care fraud, after being accused of faking research for 12 years. Dr Scott Reuben’s ‘work’ on post-operative pain management using highly controversial pharmaceutical drugs such as Vioxx and Celebrex was published in scientific journals such as ‘Anesthesia & Analgesia’. Tweny-one of Reub published studies were retracted last year.

Following a plea hearing in a US District Court, Dr. Scott Reuben’s attorney confirmed that the anaesthesiologist will have to repay $361,932 in research grants and forfeit assets worth at least $50,000.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-bO

Zwolennicy homeopatii i naturalnych metod leczniczych oraz dostępu do tych metod – protest w Anglii – artykuł zawiera komentarz lek. Enkhjargal Dovchin ENJI z Gabinetu Medycyny Tybetańskiej w Warszawie.

UK homeopathy groups unite as hundreds lobby MPs at Westminster

lek. Enkhjargal Dovchin ENJI - komentarz do artykułu ANH

ANH

Data: 3 marca 2010

Huge confidence in homeopathy’s effectiveness shown at ‘H:MC21’ event, in wake of calls to ban it from NHS

Contact: Yvonne England Dip Raw MBANT

ANH Practitioner Liaison

yvonne@anhcampaign.org

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-bJ

Sklepy zielarsko-medyczne nie mogą sprzedawać ziołowych produktów leczniczych [LISTA] – komentarz lek. Enji

Serwis Zdrowie – Gazeta Pomorska

Data: 4 marca 2010

– Dostanę płyn na odciski? – Nie ma! – To może jest sól bocheńska… Co, też nie kupię??? Poproszę więc witaminę C. I jej brakuje!!! Chyba sklep będzie likwidowany… – Jeszcze nie. – Więc co się dzieje? – Resort zdrowia „odchudził” asortyment sklepów medyczno-zielarskich. Podobno w trosce o bezpieczeństwo klientów – tłumaczą właściciele tych placówek.

Alicja Wolarska, właścicielka sklepu zielarsko-medycznego w Bydgoszczy: – Zmiany resortu zdrowia są zupełnie niezrozumiałe. Pocieszające jest to, że protestują klienci. Zebrałam już sto podpisów.

(Fot. Tomek Czachorowski)

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-bA

Zioła i Ziółka – kolejne ataki na medycynę naturalną – komentarz lek. Enji

Zioła i Ziółka - lek. Enkhjargal Dovchin ENJI ( komentarz )

Portal Wiedzy

Data: 3 marca 2010

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie (po Niemczech) pod względem konsumpcji leków roślinnych. Rocznie kupujemy około 27 mln opakowań leków ziołowych, głęboko zwykle przekonani, że jako dzieło nieomylnej matki natury, zioła nie powodują działań niepożądanych. Czy rzeczywiście?

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-bu

Polacy negatywnie o systemie opieki zdrowotnej – komentarz lek. Enji

PAP/Rynek Zdrowia

 • 2010-02-24 13:53:00

Trzy czwarte ankietowanych jest niezadowolonych z tego, jak funkcjonuje w naszym kraju opieka zdrowotna.

Tak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-b0

Leki o 16% w górę – zwycięstwo lobby farmaceutycznego

Nawet 16 proc. podwyżki – przed takim wzrostem cen, jako efektem działań rządu, ostrzega Federacja Pacjentów Polskich.

Nowa ustawa bardzo przypomina projekt, za którym w resorcie lobbował Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, jedna z organizacji zrzeszających firmy farmaceutyczne – donosi tvp.info

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-aU

Ziołami już się nie wyleczysz. Będzie zakaz sprzedaży

Rumianek może na zawsze zniknąć z aptek.

Miliony Europejczyków nie będą mogły już legalnie kupować preparatów ziołowych. UE zakaże ich sprzedaży już w 2011 roku. Wyjątkiem będzie niewielka liczba środków na „łagodne” dolegliwości.

Tymczasem jak wynika z ostatnich badań regularnie z porad zielarzy korzysta 6 mln Brytyjczyków. Pracuje tam około 2,5 tys. wykwalifikowanych znawców ziół i chińskiej medycyny.

Teraz pacjenci używają produktów najwyższej jakości ale po wprowadzeniu zakazu ziołolecznictwo zdominuje czarny rynek – powiedziała dr Ann Walker.

Practitioners – osoby medycyny naturalnej

Practitioners—you are the leading edge—you are most at risk! – jesteście grupą najbardziej zagrożoną!

Medical Doctors, Diet and Nutritional Approaches, Bodywork and Manipulative Approaches, Healers and Lightworkers, Herbalists, Homeopaths, Energy Medicine Practitioners, Acupuncture and Acupressure Approaches, and all other modalities and traditional approaches..

Lekarze medycyn naturalnych związanych z dietą i suplementacją, ciężarowcy i osoby pracujące z ciałem ( masażyści), uzdrowiciele, zielarze, homeopaci, osoby pracujące z energią, akupunkturzyści i akupresurzyści i wszyscy inni związani z naturalnym zdrowiem…

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-az

European Commission to fund research into complementary medicine

Komisja Europejska chce powołać urząd, który sprawdzi skuteczność medycyn alternatywnych. Wszystko to w obronie praw ludzi do dostępu do naturalnych praktyk medycznych.

Nasuwa się jednak pytanie. Skoro prace komisji sponsorowane są przez duże firmy farmaceutyczne typu: Bayer – to czy możemy liczyć na obiektywność w tych badaniach? Lekarz Enkhjargal Dovchin mówi, że już w Chinach w tym czasie obserwuje się drastyczny wzrost nieuzasadnionych kontroli ziół i suplementów diety… Rząd Chin próbuje podporządkować się wymaganiom Unii Europejskiej w kwestii standaryzacji ziół. Problem polega na tym, że jeżeli leki farmaceutyczne da się ujednolicać to produktów naturalnych ( nie chemicznych) się nie da… i to o tym zdaje się każdy myślący naukowiec w Komisji Europejskiej zapominać.

Więcej: http://www.anhcampaign.org/news/european-commission-to-fund-research-into-complementary-medicine

Czy zawód lekarza pozostał zawodem zaufania publicznego?

Zawód lekarza był zawodem zaufania publicznego. Zgodnie z Konstytucją RP mogą być tworzone samorządy zawodów zaufania publicznego. W 1989 r powołano Izbę Lekarską samorząd i mocą tej samej ustawy powstał lekarski wymiar sprawiedliwości. Samorząd otrzymał prawo osadzania spraw i konfliktów pomiędzy lekarzami a resztą społeczeństwa. Czy i jak sprawdził się korporacyjny nadzór nad Służba Zdrowia, co Izby Lekarskie uczyniły by zawód lekarza pozostał zawodem zaufania publicznego?

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-8D

Ewakuacje szpitali i brak działań władz – prowadzi do upadku publicznej służby zdrowia

Wyrażamy oburzenie z powodu braku działań władz, wobec trwającej od kilku miesięcy sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Postulaty Związku Zawodowego Lekarzy, min.5 tys. pensji dla każdego lekarza jeszcze przed zrobieniem specjalizacji, są nie do przyjęcia. Żaden zawód nie ma takich gwarancji. Wygląda na to że postulaty te mają na celu przedłużanie i zaognianie konfliktu.

Więcej na: http://wp.me/PN1tU-8x

Koncerny farmaceutyczne – misja czy interes?

Gwałtowny rozwój naukowo-technologiczny, zapoczątkowany w XX w. stworzył ogromne możliwości dla naszej cywilizacji. Jedną z nowo powstałych na początku minionego stulecia gałęzi przemysłu, był przemysł farmaceutyczny. Dziś pomaga on w walce z chorobami miliardom ludzi na świecie, od jego produktów zależne są tysiące naszych istnień. Rola jaką odgrywa we współczesnym świecie  jest  ogromna,  co  pociąga  za  sobą  nie  mniejszą odpowiedzialność. Działalność firm farmaceutycznych jest wielką misją wobec ludzkości. Farmaceutyki są obecne w naszym życiu na każdym kroku, stosujemy je w walce z poważnymi chorobami, śmiercionośnymi epidemiami, małymi infekcjami, czy po prostu – profilaktycznie. Ale czy ich producentom naprawdę przyświeca szczytna idea? Czy tym na czym im zależy jest nasze dobro? Może za wszystkim kryje się zwykły interes?

Złoty Interes?

Media – IV władza, ta kryształowa

Lekarze i farmaceutki okradali NFZ w Olkuszu

Lekarze i farmaceutki okradali NFZ w Olkuszu

Data: 12.08.2009

Wyłudzanie pieniędzy z kasy Narodowego Funduszu Zdrowia to popularny biznes w Olkuszu. W sumie o wystawianie i realizowanie fałszywych recept oskarżono już 8 lekarzy i 17 farmaceutek.

Prokuratura zakończyła właśnie dwa kolejne śledztwa w tej sprawie. Proceder był stosunkowo prosty. Lekarze na receptach wpisywali nazwiska osób, głównie kombatantów wojennych (także zmarłych), którym przysługiwała refundacja. Recepty trafiały do apteki, która domagała się od NFZ zwrotu pieniędzy za zrealizowaną receptę. Zysk mógł być podwójny, bo lekarstwa zostawały w aptece i można było je sprzedać.

Cały artykuł na: http://www.doszpitala.pl/index.php?akcja=show_art&id=100

Lekarze: jesteśmy ofiarami agresji pacjentów

Data: 23.2.2009

Czy lekarze, podobnie jak np. policjanci i nauczyciele, powinni być chronieni specjalnymi przepisami prawa? Zdaniem Naczelnej Izby Lekarskiej tak. Jak mówi dr Konstanty Radziwiłł, prezes NIL, prawie połowa lekarzy doświadczyła agresji ze strony pacjentów. Z sondażu Wirtualnej Polski wynika, że większość Internautów odnosi się do tego pomysłu negatywnie…

Więcej na: http://news.doszpitala.pl/?id_n=39

Córka od 6 lat jest w śpiączce po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu wycięcia

Cztery tysiące złotych miesięcznie – do zakończenia procesu o odszkodowanie – ma wypłacać Edycie Terce wrocławski Urząd Marszałkowski. To decyzja wrocławskiego sądu. Właśnie rozpoczął się proces cywilny, w którym matka dziewczyny domaga się odszkodowania za błędy lekarskie. Jej córka od 6 lat jest w śpiączce po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu wycięcia tarczycy.

Cały artykuł na: http://news.doszpitala.pl/?id_n=36

Kontrole graniczne są rzeczywistością. Wrogiem są suplementy i żywność w dużych ilościach.

EU border controls stepped up to enforce feed and food law

Source: Food Navigator.com, Rory Harrington, 26 January 2010

A closer look confirms that this covers food supplements and health claims

The European Union said measures to step up border controls on a range of imported foods of non-animal origin in a bid to boost food safety came into effect yesterday.

Nie długo przyszło nam czekać aby kontrole graniczne stały się znowu rzeczywistością. Niebezpieczeństwem tym razem są suplementy diety i żywność… Komisji Europejskiej chodzi o produkty, które oryginalnie nie pochodzą z UE, a które w jakiś sposób znajdują się na terytorium wspólnoty. Czy to początek walki z medycyną naturalną?

http://www.anhcampaign.org/news/eu-border-controls-stepped-up-to-enforce-feed-and-food-law

Zalegalizujmy marihuanę w Polsce

Piątek, 05.02.2010

Walka z nią nie przynosi rezultatów, a korzyści może być sporo.

http://wp.me/PN1tU-6r

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: