Apel Prezesa Izby – protest środowiska zielarskiego w Warszawie

Poparcie dla działań Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej (czytaj poniżej)

APEL


W dniu dzisiejszym członkowie zarządu Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej ustalili datę 19-go maja br.jako dzień akcji protestacyjnej polskiego środowiska zielarskiego przeciw działaniom rządu ograniczającym dalszy byt sklepów zielarsko-medycznych.
Dyskryminujące nasze środowisko jak i hańbiące w efektach rozporządzenia Ministra Zdrowia muszą znaleźć kategoryczny sprzeciw ze strony przedsiębiorców-zielarzy.
Dlatego w dniu 19 maja br. o godzinie 11-tej rozpoczynając Mszą Świętą w kościele św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie a następnie przemarszem trasą kilkuset metrową pod gmach Sejmu, będziemy protestować przeciw zaistniałej sytuacji oraz domagać się spotkania z najwyższymi władzami w celu przedstawienia naszego postulatu.
Domagamy się, jak to zostało zawarte w propozycji Izby z dn. 25 stycznia br. dopuszczenia do sprzedaży w sklepach zielarsko-medycznych wszystkich zarejestrowanych produktów zielarskich oraz leków OTC obecnych na rynku ponad 5 lat za wyjątkiem produktów zawierających substancje silnie działające.
Elementem niezwykłej wagi jest fakt uczestnictwa w naszej wspólnej akcji zarówno szerokiej rzeszy właścicieli sklepów zielarskich jak i producentów oraz przedstawicieli hurtowni związanych z rynkiem zielarskim.
Nie możemy dopuścić by w chwilach decydujących o naszym wspólnym bycie,zabrakło w stolicy kogokolwiek z nas związanych z zielarstwem od wielu lat.
Zarząd Izby w celu wzmocnienia siły protestu zorganizuje kilka transparentów protestacyjnych, do uczestników protestu zwracamy się z prośbą o przygotowania we własnym zakresie tablic informujących z jakiego miasta grupa przybyła.
Drodzy Koleżanki i Koledzy, Msza Święta w intencji zielarstwa będzie dla każdego z nas ważnym przeżyciem, chcielibyśmy jednak by nasza akcja została zauważona przez polskie władze oraz całe społeczeństwo, dotrzemy z zaproszeniem na Mszę do każdego z posłów RP.
Bardzo istotne jest jednak byśmy jak najliczniej uczestniczyli w proteście,pamiętajmy,że protest nielicznej grupy odebrany zostanie jedynie jako drobna manifestacja.
Dlatego zwracamy się do zielarzy w całej Polsce o poinformowanie o naszej inicjatywie jak największą liczbę osób mogących wesprzeć nas w stolicy.
Można w tym celu poprosić o pomoc przedstawicieli hurtowni oraz producentów by uczestniczyli w rozpropagowaniu informacji w jak najszerszym kręgu.
Chcąc zapewnić profesjonalność akcji oraz odniesienie zamierzonego celu, zarząd Izby podjął decyzję o współpracy z warszawską firmą PR mającą zapewnić kompleksową organizację akcji zarówno na ulicach Warszawy jak i pełną dbałość o wizerunek medialny w tygodniach poprzedzających oraz w dzień demonstracji.

Zarząd Izby przypomina o obowiązku regulowanie składek członkowskich Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej które mocą uchwały podjętej przez Walne Zgromadzenie w dniu 07.02.2010 zostały podniesione od marca br. do wysokości
30 zł miesięcznie dla sklepów i 50 zł miesięcznie dla hurtowni i producentów.

Wszelkie pytania dotyczące sprawy należy kierować do biura izby
tel:32 326-77-62

.
Osoby pragnące wesprzeć finansowo zorganizowanie akcji prosimy
o dokonanie wpłaty na konto izby
12 1050 1070 1000 0023 0650 6151.

Z gorącym apelem

w imieniu Zarządu Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej                                                                       Prezes Piotr Duda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: