Rada Europy: największy skandal w dziejach medycyny

  • rmf.fm/Rynek Zdrowia
  • 2010-01-08 08:30:00

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, uważa, że ogłoszenie pandemii o największy skandal w dziejach medycyny.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy chce, by specjalna komisja zbadała sprawę ewentualnych nacisków koncernów farmaceutycznych w sprawie grypy typu A/H1N1. 26 stycznia Zgromadzenie RE ma za zamkniętymi drzwiami przesłuchać przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia i koncernów farmaceutycznych.

Wolfgang Wodrag, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, który sam jest lekarzem, określił ogłoszenie pandemii nowej grypy przez Światową Organizację Zdrowia, największym skandalem w dziejach medycyny. W jego opinii, miliony ludzi szczepiło się nieprzebadanymi szczepionkami, narażając się na nieznane skutki uboczne. Doszło też do ogromnego marnotrawstwa środków publicznych, a wiarygodność międzynarodowych organizacji zdrowia publicznego została naruszona.

Żeby wylansować swoje leki i szczepionki przeciwko świńskiej grypie, firmy farmaceutyczne wpływały na naukowców i władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne, by zaalarmowane zostały rządy na całym świecie – napisał Wodrag w propozycji rekomendacji, którą podpisało 12 innych deputowanych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: