Skąd bierze się nienawiść ze strony farmacji w Polsce do lekarzy mongolskich? – serwis MEDYCYNA TYBETAŃSKO-MONGOLSKA lek. Enkhjargal Dovchin

https://i0.wp.com/www.gabinetmedycynynaturalnej.pl/documents/forest.jpgWschodnie sztuki leczenia opierają się na cennej wiedzy zgłębianej przez wiele wieków i pokoleń. Istotą tej mądrości i główną ideą leczenia jest dążenie do wewnętrznej harmonii człowieka. Poznanie potrzeb człowieka płynących od źródła, czyli natury,  daje najlepsze efekty terapii leczniczych.

Dziś, dzięki rozwojowi cywilizacji oraz idącej za tym, masowej migracji ludności możemy poznać sztukę naturalnej medycyny wschodu i korzystać z jej dobrodziejstw również w Polsce. Niestety nasza cywilizacja niewiele ma do powiedzenia, świat zaczął funkcjonować na zasadzie „efektów stadnych”. Jak to wygląda w praktyce – jeżeli „ktoś” (środki masowego przekazu – np. media oraz rządzący krajem, rynkiem, biznesem) mówi że coś jest dobre albo złe to nie zastanawiamy się zbytnio lecz przytakujemy tym nurtom kultu.

Ale jakby zatrzymać się na chwilę i głębiej zastanowić, to zauważymy jak łatwo się nami – zwykłymi ludźmi – manipuluje.

https://i2.wp.com/dooktor.pl/image_atta/art/Ou6O3b8jgCw3t1m9816d2cnIM0H64m.jpgDziś poruszymy temat medycyny wschodu i lekarzy mongolskich, których praktyki są w Polsce szkalowane i owiewane złą sławą. Komu zależy na takiej polityce? Jest to sprzysiężenie wielkich firm farmaceutycznych, które tracą na konkurencji wielkie pieniądze. Leki (oparte głównie na naturalnych ziołach) i terapie przepisywane pacjentom przez lekarzy mongolskich są tak dobierane, aby leczyły nie tylko skutki choroby, ale również usuwały jej przyczyny. Inaczej jest w przypadku leków syntetycznych, które eliminują jedynie objawy schorzenia niosąc przy tym mnóstwo skutków ubocznych dla reszty organizmu. Zatem, aby „ciemny” naród kupił takie leki, firmy farmaceutyczne miliony złotych poświęcają na kampanie reklamowe, które mają na celu tak wyeksponować jedną zaletę leku, by jej siła zamaskowała kilkanaście innych niszczących zdrowie czynników.

Należy podkreślić, że medykamenty produkowane chemicznie mają tę zaletę dla dużych koncernów farmaceutycznych, że mogą zostać przez nich opatentowane po czym metoda ich wytwarzania staje się wyłączną własnością firmy (dostają monopol na rynku zbytu). W przypadku leków takich jak zioła, suplementy diety, środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz typowej żywności jest inaczej. Każdy może nauczyć się np. metod warzenia, robienia naparów po czym sprzedawać je legalnie na rynku. Takie działania przynoszą ogromne straty koncernom farmaceutycznym, bo ludzie, poznając prawdziwe, wspaniałe właściwości ziół odchodzą od kupowania drogich leków w aptekach.

Firmy działające na rynku farmaceutycznym nie mogąc wygrać walki z prawdą,  którą odsłania cenne własności ziół, znalazły dodatkowe metody na jej wyeliminowanie. Tworzone są leki w których stosuje się syntetyczne odpowiedniki ziół, a gdy powstanie już taki lek – można go opatentować zdobywając wyłączność na sprzedaż. Sprawa pozbycia się naturalnej konkurencji wygląda w ten sposób, że wszelkie inne naturalne zioła uznaje się za szkodliwe, trujące i nasyła policję na ludzi, którzy je rozpowszechniają. Rynek się oczyszcza i apteki znów generują ogromne zyski na wytworzonych lekach.

Aż strach czasem budzić się w tym kraju, gdzie echa i nauki przeszłości wciąż tkwią w ludziach. Tak jakbyśmy słyszeli zasadę stalinowską – dajcie mi człowieka, a paragraf sam się znajdzie.

Autor: Serwis MEDYCYNA TYBETAŃSKO-MONGOLSKA lek. Enkhjargal Dovchin

Artykuł PDF – Skąd bierze się nienawiść ze strony farmacji w Polsce do lekarzy mongolskich

http://www.enji.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: