Warszawa: 7 kwietnia protest pracowników służby zdrowia

  • PAP/Rynek Zdrowia
  • 2010-04-06 15:38:00

Związkowcy z "Solidarności" i OPZZ znowu przejdą przez  Warszawę domagając się poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.Związkowcy z „Solidarności” i OPZZ znowu przejdą przez Warszawę domagając się poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.

Pracownicy służby zdrowia zrzeszeni w NSZZ „S” oraz OPZZ będą publicznie protestować przeciwko złej sytuacji w publicznej służby zdrowia.

– Nie wszystkich Polaków stać na korzystanie z komercyjnej służby zdrowia – to jedno z haseł protestu, który odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie.

Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia ONZ oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

// <![CDATA[
//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://a.ptwp.pl/delivery/ajs.php&#039;:'http://a.ptwp.pl/delivery/ajs.php&#039;);
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ("”);
//
// ]]>

– Obecna sytuacja w ochronie zdrowia dojrzała do decyzji, aby dać wyraz niezadowoleniu z dostępności obywateli do świadczeń zdrowotnych jak też trudnej sytuacji środowiska pracowniczego – stwierdzili w liście do związkowców szefowie NSZZ „S” Janusz Śniadek i OPZZ Jan Guz.

Z przedstawionej informacji wynika, że 75 proc. Polaków jest niezadowolnych z opieki zdrowotnej. Według strony związkowej pomysły kolejnych reform, restrukturyzacji, przekształceń w służbie zdrowia naruszają bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i pracowników.

Zaplanowany na środę protest rozpocznie się o godz. 11.30 przed gmachem Sejmu, skąd nastąpi przemarsz przed Kancelarię Premiera. W demonstracji mają także uczestniczyć górnicy, hutnicy oraz stoczniowcy.

Udziału w środowym proteście nie weźmie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Zamiast tego Związek zapowiada, że w drugiej połowie maja włączy się w debatę kandydatów na prezydenta, w której mieliby oni przedstawić swój punkt widzenia i propozycje działań zmierzających do naprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d bloggers like this: