Leczenie akupunkturą – komentarz prof. Enji

Medycyna naturalna swoje korzenie ma bardzo głęboko w historii ludzkości. Dziś jest raczej nieba rdzo akceptowalna przez lekarzy. Nie opiera się jej zwykle na badaniach, co jest punktem podparcia w przypadku medycyny konwencjonalnej. Lecz wiele starych kultur nadal się w niej specjalizuje. Przykładem na to jest akupunktura.

Medycyna naturalna swoje korzenie ma bardzo głęboko w historii ludzkości. Dziś jest raczej nieba rdzo akceptowalna przez lekarzy. Nie opiera się jej zwykle na badaniach, co jest punktem podparcia w przypadku medycyny konwencjonalnej. Lecz wiele starych kultur nadal się w niej specjalizuje. Przykładem na to jest akupunktura.

Nad jej skutecznością nadal trwają debaty. Niektórzy uważają, że jest to niepotrzebne zadawanie sobie bólu inni zaś wierzą mocno, że dzięki temu poprawia się ich zdrowie. Celem jej jest poprawa równowagi energetycznej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Akupunktura polega na nakłuwaniu w odpowiednich miejscach działa złotymi bądź srebrnymi ostrymi igłami. Miejsca te symbolizują konkretne narządy wewnętrzne . Proces ten ma wyrównać odpowiednio energię człowieka.

Uważa się, że chińskie leczenie naturalne przy użyciu igieł ma tradycję sięgającą roku 3 000 p.n.e. Dowodem na to mają być specjalne kamienne igły. Poza tym znalezione w Alpach ciało człowieka z przed ponad 5000 lat posiadało tatuaże zrobione w specjalnych punktach. Co może świadczyć o jeszcze dłuższej historii akupunktury. Istnieją podejrzenia, że może mieć ona ponad 7 000 lat.

W XX wieku akupunktura zaczęła stawać się popularna w Europie jak i w Ameryce. Zaczęto szczególnie w USA organizować seminaria na jej temat oraz prowadzić badania. W 1972 założono tam klinikę leczenia bólu za pomocą nakłuwania igłami.

Akupunktura to z pewnością bardzo stara technika leczenia naturalnego. Nadal jednak nie ma pewności czy jest ona skuteczna. Nieustannie prowadzone są na ten temat badania. Może już niedługo dowiemy się więcej.

o Autorze

http://www.akupresura.akcjasos.pl/content/view/126/1/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: