Codex

Codex Alimentarius – samobójstwo zachodniego świata

Narzucane z inspiracji lobby farmaceutycznego normy ws. żywności ograniczają swobodę ludzi w zakresie odżywiania i ochrony zdrowia.

Narzucane całemu światu z inspiracji koncernów farmaceutycznych normy dotyczące żywności i dodatków do niej ograniczają swobodę ludzi w zakresie odżywiania i ochrony zdrowia oraz promują złą żywność, złą medycynę, złą naukę i zły biznes…

Codex Alimentarius i GMO

Gdy umrze jeden pacjent leczony przez tzw. „szarlatana” podnosi się wrzask, gdy na onkologii pacjenci mrą jak muchy zapada cisza.

Problem polega na tym, że w wyniku stosowania medycyny naturalnej oraz suplementów diety nie umarł nawet jeden człowiek…

Czyich interesów broni Codex?

Codex Alimentarius – zbiór norm żywnościowych, zaleceń i wytycznych dla urzędowych służb kontroli, budzi spore kontrowersje i obawy.

Prace dotyczące tych norm prowadzone są na forum Komisji Kodeksu Żywnościowego, utworzonej w 1963 r. przez dwie agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych: FAO (Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa) oraz WHO (Światowa Organizacja Zdrowia)…

Globalna kontrola rządów i korporacji nad żywnością i zdrowiem

Wyobraź sobie świat, w którym uprawa warzyw, owoców i ziół w przydomowym ogródku bez zezwolenia jest nielegalna.

Wyobraź sobie że zielarze, lekarze stosujący naturalne metody leczenia (terapie witaminowe, homeopatię, medycynę chińską i tybetańską) chcąc leczyć muszą ukrywać się przed policją.

Za reklamowanie zdrowych produktów staniesz przed sądem!

Według prawa nie wolno etykietować żadnej żywności jako zdrowej, ponieważ sugeruje to, że żywność bez tej etykiety jest niezdrowa.

“Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość.” (Michael Ellner)

„Wegetariańskie oszustwo” a NLP czyli pierwsze przymiarki do wprowadzenia Codex Alimentarius

Znalazłam w sieci skarbnicę książek oraz wiedzy z różnych dziedzin, a w niej artykuł o groźnie brzmiącym tytule „Wegetariańskie oszustwo”.

Jako dociekliwy Skorpion nie poprzestałam na tym, przesunęłam suwak na sam dół strony i moim oczom ukazał się kolejny trop, wiodący po nitce do kłębka, czyli sygnaturka: „Bezpieczeństwo i higiena żywności 8/49/2007”.

Na pohybel Codexowi, czyli wyprawa do Otwocka

W sobotę zrobiliśmy wyprawę do Otwocka na kiermasz zdrowej żywności. Nie kupiliśmy prawie nic, bo wszystko wyprzedano.

Jakby na przekór knowaniom lobby farmaceutycznego w Polsce rolnictwo ekologiczne ma się chyba nie najgorzej i wygląda na to, że w społeczeństwie rośnie świadomość zdrowia.


NWO: Koniec internetu jaki znamy jest już bliski – polityka obłudy i absurdu

Cenzurowanie internetu “dla dobra społeczeństwa” to krok ku powstaniu potężniejszego od telewizji narzędzia manipulacji.

Większość z Was już zapewne też wie, że tak USA jak i Unia Europejska pracują nad nowymi ustawami, dzielącymi internet na rożne, w większości odpłatne strefy, przy czym zostanie wprowadzony system kontroli internetu, mający za zadanie wyłapywanie i blokowanie tzw. “niebezpiecznych treści”.

Za chleb zapłacimy jak za złoto?

Jeszcze w tym stuleciu zabraknie gleb jakościowo gwarantujących plony na poziomie zapewniającym wyżywienie wszystkich ludzi.

Z badań biologów z University of Sydney, zaprezentowanych na międzynarodowej konferencji na temat rolnictwa, wynika, że na wszystkich kontynentach zmniejsza się ilość gleb dobrej jakości. To efekt przemysłowego rolnictwa, złej polityki rolnej oraz stosowania zbyt wielu środków chemicznych.

Limity dawek suplementów witaminowych proponowanych w Europie okazały się naukowo wadliwe

Nowe badania ujawniają istotne wady naukowe metod proponowanych do określenia dozwolonych dawek witamin w suplementach na terenie UE.

Studium krytyczne opublikowane w magazynie naukowym Toxicology ujawnia poważne wątpliwości jakie budzą metody wykorzystywane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Komisję Europejską w celu ograniczenia dawek witamin i minerałów w suplementach diety w Unii Europejskiej (UE).

Apel w obronie praw konsumentów do naturalnych metod dbania o zdrowie

Apel w obronie praw konsumentów do naturalnych metod dbania o zdrowie, ws. odrzucenia propozycji oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności.

26 stycznia 2010 roku Komisja Europejska (KE) będzie próbowała uzyskać akceptację Parlamentu Europejskiego dla pierwszego pakietu oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności i składników pokarmowych wydanych w ramach wdrażania ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 1924/2006 w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że oświadczenia te zostały wydane w sprzeczności do głównego celu Rozporządzenia, tj. ochrony konsumenta, w oparciu o wadliwe założenia naukowe.

Co to jest Codex i dlaczego nam nie pasuje

Kodeks Żywnościowy (Codex Alimentarius) Codex Alimentarius (CA) to zbiór międzynarodowych wytycznych i standardów dot. żywności.

Standardy Kodeksu restrykcyjnie ograniczają dostęp do minerałów i witamin w suplementach diety, informacji na temat wpływu żywności na zdrowie. Klasyfikują wiele kategorii żywności jako leki (farmaceutyki).

Prosty sposób jak rozpoznać psychopatę

Psychopata zawsze stawia wyżej „dobro” społeczeństwa, korporacji itp., niż dobro jednostki, która się nie liczy i musi zostać poświęcona.

Psychopata zawsze stoi po tej stronie, która zagwarantuje mu władzę i kontrolę nad innymi i staje się aktywnym krzewicielem oficjalnie lansowanej przez władzę „prawdy” czy ideologii.

Nowy Porządek Świata – w pigułce

Ostatnio wiele słyszymy na temat „Nowego Porządku Świata”. Czym jest? Przez kogo został stworzony? Po co został stworzony?

Codex Sinaiticus – rywal Biblii?

Jedna z najstarszych wersji Biblii pokazuje, że istnieją tysiące różnic między nią, a dzisiejszą wersją Pisma Świętego.

Pod koniec XIX wieku z klasztoru na Synaju skradziono jeden z najwcześniejszych egzemplarzy Biblii, tzw. Codex Sinaiticus. Dziś naukowcy próbują złożyć z powrotem w całość rozczłonkowane dzieło, które powoduje wiele kontrowersji. Część z nich odnosi się do różnic między Kodeksem a współczesną wersją Biblii, w tym dodatkowych ksiąg i nowych szczegółów.

O czym 90% katolików nie wie (wersja II)

Druga, znacznie rozbudowana i poprawiona merytorycznie wersja znanego tekstu o historii Kościoła katolickiego.

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  No Instagram images were found.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: