GIS – korupcja na wysokich szczeblach

Przekręty roku

W ostatnich dniach prasa opisała dwa przekręty roku. Godne nagłówków gazet, czołówek dzienników tv i długich dyskusji internautów.

Na trop pierwszej afery wpadła minister Julia Pitera. Przeprowadzona przez nią kontrola w Głównym Inspektoracie Sanitarnym ujawniła skandaliczne, idące w grube miliony, eee, tysiące, nadużycia.

Po pierwsze,

Z konta urzędu księgowa opłacała urzędnikom wszystkie rachunki. Za telefon, telewizję czy nawet obóz tenisowy. Urzędnicy zwracali pieniądze z pensji, ale po tygodniu czy nawet więcej, więc urząd kredytował swoich szefów. Kontrolerzy wychwycili 152 takie operacje na ponad 45 tysięcy złotych.

Po drugie

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła w czerwcu 2007 roku przejechał ponad 2 tysiące kilometrów, tymczasem łączna odległość pomiędzy wskazanymi w delegacji miejscowościami wynosi 927 km. Kontrolerzy odkryli też, że zezwolono na powadzenie samochodu służbowego synowi Dyrektora Generalnego.

Podsumowując: urząd skredytował swoich pracowników na prawie miesiąc na kwotę 45 tysięcy złotych – co daje stratę w wysokości ok. 750 zł (odsetki kwoty kredytu 45000 zł przy oprocentowaniu 20% w skali roku). Dodatkowo wyłudzono ok. 1000 km podróży samochodem, co daje jeszcze ok. 1000 zł. W sumie straty 1750 zł. Pani Pitera pracuje na swoim stanowisku już 18 miesięcy, co daje średnią wartość wykrytej afery 100 zł miesięcznie.

Drugą aferę odkrył Newsweek. Dziennikarze tej gazety dotarli do supertajnych dokumentów, z których wynika, że współzałożyciel ITI Jan Wejchert oraz prezes ITI Wojciech Kostrzewa przelali ze swoich kont po 10 tys. zł z na kampanię parlamentarną Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2005 roku. Była to ich najlepsza inwestycja życia, ponieważ Hanna Gronkiewicz-Waltz pomnożyła tę kwotę w ciągu 3 lat 22800 razy, przekazując w 2008 roku 456 mln zł na budowę stadionu Legii. Na budowę stadionu, który stoi na gruntach miejskich i jest dzierżawiony przez Legię, która należy do ITI. A te 20 tys. zł darowizny stanowiło lwią część budżetu kampanii PO. Newsweekowi gratulujemy odkrycia.

Źródło http://www.spieprzajdziadu.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: