Inspektor sanitarna na dwie zmiany

Inspektor sanitarna wbrew prawu pracowała na dwóch etatach

  • Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia
  • 2010-03-15

Medycyna Tybetańska - lek. Enkhjargal Dovchin "ENJI"

Inspektor sanitarna nadzorująca placówki zdrowia MSWiA na Warmii i Mazurach złamała prawo pracując również jako lekarz w podległej sobie lecznicy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, epidemiologów kontrolujących resortowe jednostki w województwach zatrudnia Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA w Warszawie. Mirosława Kozłowska, mimo że w ramach pełnego etatu pełniła funkcję inspektora sanitarnego, w ministerialnej poliklinice przyjmowała też pacjentów jako lekarz rodzinny.

Z informacji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ wynika, że pod opieką lekarki jest zakontraktowanych ponad 1,8 tys. osób. Taka liczba potencjalnych pacjentów wymaga dyżuru w godz. 8-18. Nie mniej wymagająca jest praca inspektora sanitarnego.

– To praca na cały etat z pełną dyspozycyjnością. Inspektor sanitarny ma służbową komórkę, której nie wyłącza nawet w weekendy i święta. W tym przypadku mogło dochodzić do zaniedbywania jednej z pracy kosztem drugiej – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSWiA.

Ustawa o Inspektoracie Sanitarnym MSWiA wyklucza podejmowanie przez epidemiologów innej pracy. W przypadku inspektor Kozłowskiej dochodzi jeszcze fakt, że praktykę lekarza rodzinnego prowadziła w placówce, która podlegała jej kontroli. W rozmowie z Gazetą Janusz Chełchowski, dyrektor ZOZ MSWiA w Olsztynie podkreślał, że inspektor rozlicza się ze swojej pracy przed centralą, a placówka nie miała przy kontrolach taryfy ulgowej.

MSWiA zarządziło jednak kontrolę w olsztyńskiej lecznicy.

– Nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Naganne było podjęcie przez inspektor dodatkowej działalności w godzinach pokrywających się czasem pracy w resorcie. Pani Kozłowska złożyła wypowiedzenie ze stanowiska inspektora sanitarnego z końcem marca – informuje rzecznik MSWiA.

Wypowiedzenie zostało przyjęte. Jak zapewnia rzecznik resortu, był to odosobniony przypadek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d bloggers like this: