Akcje solidarnościowe ze strajkiem głodowym imigrantek

Opublikowano: 23.02.2010 

WIELKA BRYTANIA. 5 lutego 84 kobiety w więzieniu imigranckim (miejsca takie jak to przez władze nazywane są “centrami zatrzymań” ale funkcjonują zwykle tak jak najcięższe zakłady karne) Yarl’s Wood w Badforshire rozpoczęły strajk głodowy.

8 lutego miała miejsce próba pacyfikacji przez prowadzącą centrum prywatną firmę ochroniarską Serco, której funkcjonariusze zamknęli na 8 godzin 70 kobiet w korytarzu bez dostępu do wody, toalety i opieki medycznej. Około 20 osób, które próbowały wyjść przez okno zostało pobitych i przeniesionych do izolatek. Cztery osoby zostały przewiezione na policję, a następnie do więzienia w Londynie bez postawienia zarzutów.

10 lutego rozpoczął się dwudniowy solidarnościowy strajk głodowy w londyńskim biurze Serco. 12 lutego przed biurem miała miejsce demonstracja około 50 ludzi. 66 osób wzięło udział w jednodniowym solidarnościowym strajku głodowym w Badford. 17 i 21 miały miejsce kolejne protesty, drugi pod więzieniem Yarl’s Wood. 26 lutego odbędzie się kolejna akcja pod siedzibą firmy Serco.

Opracowanie: czerwony dres

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: