Światowa Organizacja Zdrowia sprzedajną firmą

Opublikowano: 27.01.2010

Jak informują media korporacyjne, przed Komisją Zdrowia Rady Europy toczą się przesłuchania wysokiej rangi urzędników Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie nacisków, wywieranych na tą agendę ONZ w celu skłonienia jej do ogłoszenia światowej pandemii świńskiej grypy przez koncerny farmaceutyczne.

Już w grudniu zeszłego roku niemiecki epidemiolog Wolfgang Wodarg oskarżył WHO, że przeceniła skalę zagrożenia grypą, kwalifikując ją jako pandemię pod presją firm farmaceutycznych. – Firmy farmaceutyczne czekały, gdy choroba była względnie mało poważna – twierdził Wodarg oceniając, że producenci szczepionek liczyli na duże zyski, gdy choroba się rozwinie. Oskarżył on firmy farmaceutyczne również o “wykorzystanie substancji, których działanie nie było dobrze zbadane”, stwarzając zagrożenie dla osób zaszczepionych.

– Zaszczepiono nasze dzieci niepotrzebnie nową szczepionką. Muszą być poniesione konsekwencje. Musi być coś, co skłoniło WHO do popełnienia tego wielkiego medycznego błędu – mówił we wtorek Wodarg.

WHO broniła się przed tymi zarzutami podczas przesłuchania przed Komisją Zdrowia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Specjalny doradca WHO ds. pandemii grypy Keiji Fukuda oświadczył tam, że oenzetowska organizacja “nie była przesadnie naciskana przez koncerny farmaceutyczne” i a pandemia została ogłoszona, gdy niezależna komisja, złożona z ekspertów z ośmiu najbardziej narażonych krajów, oceniła jednomyślnie, że spełnione zostały wszystkie kryteria światowej epidemii. Pandemia została “formalnie ogłoszona i nie zakończyła się”, a wirus A/H1N1 “jest obecny na całym świecie” – mówił Japończyk, dodając: „Nie czekamy na rozwój epidemii. Jak ludzie umierają, to działamy, jak odnosimy sukcesy i nikt nie umiera, nikt niczego nie zauważa.”

Występujący w imieniu grupy europejskich producentów szczepionek Luc Hessel odpierał te zarzuty. – Przeprowadziliśmy rygorystyczne badania szybko, ale z rozwagą, korzystając z najnowszych osiągnięć technicznych – zapewniał. – Na 38 milionów ludzi zaszczepionych w Europie problemy, jakie odnotowano, kwalifikują się do kategorii słabych lub umiarkowanych – dodał.

Z najnowszych danych WHO wynika, że w rezultacie zarażenia wirusem grypy A/H1N1 od przełomu marca i kwietnia ubiegłego roku na całym świecie zmarło 14142 ludzi.

Źródło: Czarny Sztandar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: