W zgodzie z naturą, czyli zdrowo – lekarz medycyny

https://i2.wp.com/senpuu.net/fotki/chakra/chakra_natura.jpgŻywienie według zasad ekologicznej kuchni jest coraz bardziej popularne. Zdrowe jedzenie stało się w naszych czasach niemalże modą. To dobry znak, że społeczeństwo widzi skalę chorób cywilizacyjnych i zdaje sobie sprawę, że ich przyczyna leży w przeważającej części w niezdrowej, chemicznej żywności, która zalewa rynek spożywczy.

Na każdym społecznym poruszeniu można zarobić, tak rozumują wszyscy ówcześni biznesmeni. Również na modzie eko – żywności. W sklepach możemy znaleźć teraz produkty „wszystko w jednym”: chemiczne, naturalne, zdrowe, ekologiczne, mało tego – dietetyczne. Na przykład mleko kozie w proszku albo miód w kostce. Cóż, wielu ludzi łapie się na tą eko – reklamę, nie zdając sobie sprawy co kryje się pod uśmiechniętym, kolorowym opakowaniem na którym nadrukowano Eko czy Light. Na tych pseudo ekologicznych produktach bogacą się pośrednicy i firmy produkujące żywność. Tak samo jest w każdej branży, gdzie nie spojrzeć przedsiębiorstwa starają się sprzedać ludziom „smakołyki” z wielkim ogonem skutków ubocznych.  Dlatego trzeba być świadomym i zdobywać wiedzę, która pomoże wprowadzić do naszego życia zdrowie.

Jesteśmy tym, co jemy – tak mówią dietetycy, specjaliści od zdrowej żywności oraz lekarze. Uważajmy zatem na swój organizm, nie odżywiajmy się w miejscach szybkiej zakąski – poświećmy kuchni trochę serca aby nasza codzienna dieta stanowiła profilaktykę chorób, eliminowała ich objawy, regulowała pracę organizmu czy oczyszczała. Wyciągnijmy rękę ku bogactwu natury. Powinny tam dominować warzywa, owoce, białko rybie, oliwa z oliwek, rośliny strączkowe, zioła,  głównie produkty bogate w witaminy i minerały.

Statystyki dowodzą, że najdłuższą średnią długości życia cieszą się ludy wschodu – Azji. Filozofia medycyny wschodniej dotycząca długowieczności opiera się na teorii pięciu przemian: Ziemii, Metalu, Wody, Drzewa, Ognia. Te elementy są ze sobą ściśle związane, dlatego siły działające w każdym z nich i między nimi ciągle są w ruchu zmierzającym do równowagi układu. Jak działa zasada współzależności tych przemian? Zgodnie z ruchem zegara, czyli: OGIEŃ – kreuje ZIEMIĘ, ZIEMIA wytwarza i rodzi METAL, METAL jest składnikiem WODY, WODA dostarcza życiodajnych czynników DRZEWU, DRZEWO aktywuje i intensyfikuje powstanie OGNIA po czym cykl się powtarza.

Założenie, że wszystko, czym jesteśmy i nas otacza powinno dążyć do harmonii jest niezwykle wartościowe. Medycyna Dalekiego Wschodu jest unikatowa pod względem profilaktyki i leczenia chorób w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. W ich mniemaniu nie da się wyleczyć dolegliwości związanej z nerkami pomijając przy tym inne organy będące ze sobą w ścisłej kooperacji.

Zatem harmonia jest eliksirem młodości. Cieszmy się tym co mamy, odkryjmy w sobie wewnętrzny spokój, bo tylko ludzie potrafiący docenić życie potrafią doświadczyć pełnego szczęścia.

Autor: Dovchin Enkhjargal – lekarz medycyny

Artykuł w pliku PDF:

W zgodzie z naturą – Dovchin Enkhjargal – lekarz medycyny

www.enji.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: