Za pomawianie w internecie można trafić nawet do więzienia

Pomawianie przedsiębiorców na forach internetowych to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

*”E-mailem też można wskazać przestępcę”Medycyna Tybetańska ( www.enji.pl ) Enji Dovchin - za pomawianie przedsiębiorców można trafić do więzienia
* Pozbawienie wolności za niechciane sms
* Za włamanie do internetowych kont grozi więzienie

Przedsiębiorcy nie ograniczają się do tradycyjnych metod reklamowania swoich usług lub towarów. Coraz popularniejszy staje się tzw. marketing szeptany, który polega na rozpowszechnianiu informacji za pośrednictwem stron internetowych czy portali społecznościowych. Jeżeli wiadomości są nieprawdziwe i zamieszczane w celu zdyskredytowania konkurencji, pomawiany przedsiębiorca może wnieść powództwo do sądu lub zgłosić ten fakt policji.

Firmę, która została niesłusznie oceniona, chroni zarówno prawo cywilne, jak i kodeks karny. Tego typu działanie możemy bowiem zaliczyć do czynów nieuczciwej konkurencji, o którym mowa w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2003 r. poz. 153, nr 1503).

– Jedną z postaci czynu nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody – tłumaczy Mikołaj Hermann, prawnik z Kancelarii Jatczak i Wspólnicy.

Jak tłumaczy, informacje te mogą dotyczyć w szczególności osób kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarów, świadczonych usług, stosowanych cen czy sytuacji gospodarczej albo prawnej.

Jeżeli firma padła ofiarą tego typu czarnego marketingu, może złożyć powództwo do sądu powszechnego.

– Pokrzywdzony może żądać zaniechania niedozwolonych działań, usunięcia ich skutków, złożenia oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie, naprawienia wyrządzonej szkody czy zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochroną dziedzictwa narodowego – tłumaczy Mikołaj Hermann.

Pomawianie na forach internetowych może zostać zakwalifikowane także jako przestępstwo, o którym mowa w art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Osoba, która za pomocą środków masowego komunikowania pomawia inną osobę, instytucję, osobę prawną o takie postępowanie, które może poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, popełnia przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarz MEDYCYNY TYBETAŃSKIEJ i biura opieki prawnej

Oczywistym jest fakt karania za rozpowszechnianie nieprawdy pod każdą postacią. Obecnie w Polsce tworzy się irracjonalne prawo opieki kontrahenta przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez koncerny i konsorcja handlowe. W krajach cywilizowanych ten problem już dawno został wyjaśniony i to człowiek decyduje co chce kupić i na jakich zasadach. Wolny Wybór jest tam decydujący. Wyjątkiem są sytuacje oszustw ale w medycynie naturalnej, gdzie notuje się jej znakomite osiągnięcia w ratowaniu życia ludzkiego będzie to ciężko wykazać. Zachęcamy wszystkich dla których los naturalnego zdrowia nie jest obojętny do przyłączania się do każdej akcji pro-wolnościowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: