Ziołami już się nie wyleczysz. Będzie zakaz sprzedaży

Ziołami już się nie wyleczysz. Będzie zakaz sprzedaży

Rumianek może na zawsze zniknąć z aptek.

Miliony Europejczyków nie będą mogły już legalnie kupować preparatów ziołowych. UE zakaże ich sprzedaży już w 2011 roku. Wyjątkiem będzie niewielka liczba środków na „łagodne” dolegliwości.

Tymczasem jak wynika z ostatnich badań regularnie z porad zielarzy korzysta 6 mln Brytyjczyków. Pracuje tam około 2,5 tys. wykwalifikowanych znawców ziół i chińskiej medycyny.

Teraz pacjenci używają produktów najwyższej jakości ale po wprowadzeniu zakazu ziołolecznictwo zdominuje czarny rynek – powiedziała dr Ann Walker.

Wówczas zdaniem specjalistów zioła z Chin i Indii pacjenci będą kupować wyłącznie przez internet lub od ulicznych sprzedawców.

To bardzo niebezpieczne. W niektórych preparatach sprzedawanych na czarnym rynku wykryto bowiem toksyczne związki ciężkich metali – powiedział dr Michael Dixon z Foundation for Integrated Health.

Źródło: dailymail.co.uk, sfora.pl

Komentarz portalu „MEDYCYNA TYBETAŃSKA”

Faktem jest, że na czarnym rynku można kupić wszystko i to dosłownie wszystko. Lekarz medycyny naturalnej doskonale zna produkty, które stosuje i doskonale zna też składy poszczególnych preparatów tak więc ryzyko ograniczone jest do minimum. Zioła i suplementy diety to rzeczy, które człowiek może sam stosować pod warunkiem, że ma pewne podstawy naukowe co do zażywania z innymi ziołami bądź lekami. Niebezpieczeństwo jednak trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet przy samodzielnym dawkowaniu jest bardzo małe. Zioła działają na cały organizm, a leki jedynie na objawy chorób. Najlepszym wyjściem jest używanie zarówno leków jak i ziół. Niestety niedługo sprzedaż tych preparatów możliwa będzie jedynie w aptekach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Komentarze 2 to “Ziołami już się nie wyleczysz. Będzie zakaz sprzedaży”

RSS Feed for Medycyna Tybetańska prof. Enkhjargal Dovchin " ENJI" – strona zwolenników naturalnych metrod leczniczych oraz wolnego dostępu do nich Comments RSS Feed

Czy od lat stosowane suplementy ,zioła i rodzimi producenci dobrej jakości i tanich suplementów i ziół mogą zniknąć z rynku ? Czytam ,że suplementy ,zioła muszą być badane a przecież są badane . Producenci suplementów i w różnej postaci ziół np. kropli , tabletek ,kapsułek , herbatek mają laboratorium , techników ,chemików i wyroby te są badane pod kątem zdrowotnym i aby komuś nie zaszkodziły . Mają podany skład ,dawkowanie ,ewentualnie przeciwwskazania np. nie stosować u dzieci ,kobiet w ciąży itd. Czy nie wystarczy monitorowanie laboratoryjne suplementów w kraju na deklarowaną zawartość suplementu . Komu zależy na podawaniu celowo złych rewelacji o jednostkowych suplementach w kontekście propagandowym do suplementów bezpiecznych ,znanych ,sprawdzonych ? Dyscyplinowanie suplementów polega na legislacji a za legislację trzeba dużo płacić i powstanie nowy twór oficjalny – leki . Uważam ,że skoro jest nacisk z zewnątrz urzędników z Unii Europejskiej to w Polsce powinien być okres przejściowy gdyż Unia nie naciska na nasze płace a na to – co ma być droższe . A płace jak wiadomo są niższe w Polsce niż w Niemczech ,Francji ,Włoszech ,Hiszpanii .Nie jest to żadną tajemnicą ,że refundacja leków w tych wymienionych państwach jest bardziej przyjazna lub większa . Na naszym poziomie lekozależności jest Rumunia , Bułgaria .Dlatego zmuszanie tych krajów do legislacji ziół,suplementów jest działanie na szkodę ludzi i nie dla dobra ludzi. Czy orędownicy legislacji ,jasności różnych suplementów ,ziół za wszelką cenę biorą pod uwagę różne argumenty,opinie . Każdy z nas ma rację w zależności od ” punktu widzenia w zależności od punktu siedzenia ” ale stosujący zioła ,suplementy zmuszony do ograniczonego wyboru produktów i kupowane za większe pieniądze może czuć się pokrzywdzony dla źle pojętego dobra dla niego i czyjegoś interesu .

Zakazuje ue niszczenia ludzi.rodzin.relacji normanych tj przyjazn.milosc.pomoc.ludzkosc
Zakazuje ue drukowania euro bo nikt was nie chce i tych smieci waszych
Diably masonskie do piekla


Where's The Comment Form?

 • Google Translator

 • STOP kłamstwu tvn!

  STOP TVN, TVN24, POLSAT I WYBIÓRCZEJ - stop zakłamaniu w mediach masowych
 • Chroń medycynę naturalną/ Protect natural medicine all over the world
 • Podpisz petycję w obronie medycyny naturalnej i tradycyjnych systemów medycznych
 • Medycyna Tybetańsko-Mongolska, Akupunktura, Moksa, Ziołolecznictwo na PINTEREST.COM
 • Polub nas na FB

 • Instagram prof Enji

  There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.

 • Artykuł o nagonce

 • Czwarty Wymiar o nagonce medialnej

  Artykuł w "CZWARTYM WYMIARZE" o nagonce medialnej na lekarkę Enkhjargal Dovchin "ENJI"
 • Artykuły w „ZC”

  Znaki Czasu - to obecnie jedyne czasopismo, które ma odwagę pisać jawnie o najważniejszych sprawach dotyczących zdrowia ludzkiego czyli Kodeksie Żywnościowym, Szczepieniach oraz alternatywnych metodach leczniczych.
 • MTM in Poland

  Mongolska Tradycyjna Medycyna w Polsce - MTM in Poland
 • LIST OTWARTY

  LIST OTWARTY PUBLICYSTÓW W OBRONIE TOLERANCJI I WOLNOŚCI WYKONYWANIA ZAWODU
 • Chmurka kategorii

 • Ankiety

 • Szybkie menu

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogerów lubi to: